Blue Sky Film – Východní přísliby

Jedním z velmi očekávaných titulů, které Blue Sky Film původně inzeroval na přesouvaný termín čtvrtek 22. července 2010 za 99,- Kč v ediční řadě Platinum v sekci I. – Artové, jsou Východní přísliby, ověnčené řadou nejrůznějších nominací i ocenění. No a nic naplat, slíbeno bylo datum 30. září 2010. Ovšem jak se dalo čekat po zmatcích s Královou přízní, nikdo v daný den není schopen vydání potvrdit, a navíc jistě můžeme zapomenout na původně oznámenou cenu… Očekávané se stalo skutkem až ve čtvrtek 7. října 2010, kdy titul za 149,- Kč dorazil do prodeje.

Nový thriller scénáristy Steva Knighta (Špína Londýna) opět svádí dohromady uznávaného režiséra Davida Cronenberga (existenZ, Moucha) a hlavního představitele jeho filmu Dějiny násilí, Viggo Mortensena, a přivádí nás do prostředí ruských gangů v Londýně.

Mysteriózní a charizmatický Nikolaj Lužin pochází z Ruska a pracuje jako řidič u nechvalně proslulého londýnského rodinného klanu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Neváhá porušit zákon, použít násilí nebo dokonce zabít.

Klan patří k zločinecké organizaci Vory v zákoně. Hlavou rodiny je Semjon, jehož distingovaný šarm vstřícného majitele honosné restaurace Trans-Siberian perfektně maskuje jeho chladnou a brutální povahu. Štěstěnu klanu dává v šanc Semjonův prchlivý syn a zabiják Kirill, který má k Nikolajovi blíže než k vlastnímu otci.

Nikolajovi se zbortí jeho pečlivě naplánovaný život, když o Vánocích potká Annu Chytrovou, porodní asistentku na klinice v severním Londýně. Annu hluboce zasáhne zoufalá situace mladé ruské dívky, která zemřela při porodu. Anna se rozhodne zjistit původ dítěte a nalézt jeho příbuzné. Mrtvá dívka po sobě zanechává ruský zápisník a Anna v něm hledá odpověď na svou otázku.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Hodnocení k 80 procentům: Čerstvý thrillerový vítr, kompaktní děj, syrové násilí, herecká přehlídka.

Zadní strana obalu

Žánr: Krimi / Drama / Mysteriozní / Thriller

Země původu: Velká Británie / Kanada / USA

Rok vzniku: 2007

Délka: 97 minut (1:36:19)

Původní název: Eastern Promises

Světová premiéra: 8. září 2007 – Kanada (Toronto International Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 10. ledna 2008

Režie: David Cronenberg

Scénář: Steven Knight

Produkce: Jeff Abberley, Julia Blackman, Stephen Garrett, Robert Lantos, Tracey Seaward, David M. Thompson, Paul Webster

Hudba: Howard Shore

Kamera: Peter Suschitzky

Střih: Ronald Sanders

Kostýmy: Denise Cronenberg

Společnost: Focus Features / BBC Films / Astral Media / Corus Entertainment / Téléfilm Canada / Kudos Film and Television / Serendipity Point Films / Scion Films

Natáčeno: Londýn, Velká Británie

Hrají: Naomi Watts (Anna Chytrova), Viggo Mortensen (Nikolaj Lužin), Vincent Cassel (Kirill), Armin Mueller-Stahl (Semjon), Sarah-Jeanne Labrosse (Taťána), Jerzy Skolimowski (Stěpan), Josef Altin (Ekrem), Mina E. Mina (Azim), Aleksander Mikic (Sojka), Lalita Ahmed (zákaznice), Badi Uzzaman (chemik), Doña Croll (zdravotní sestra), Raza Jaffrey (doktor Aziz), Sinéad Cusack (Helen), Shannon-Fleur Roux (Maria), Lillibet Langley (violoncellistka), Mia Soteriou (Azimova manželka), Radoslaw Kaim (vrchní číšník), Donald Sumpter (Jurij), Rhodri Wyn Miles (důstojník), Tereza Srbova (Kirilenková), Elisa Lasowski (prostitutka), Cristina Catalina (prostitutka), Alice Henley (prostitutka), Faton Gerbeshi (pasák), Tamer Hassan (Čečen), Gergo Danka (mladý číšník), Michael Sarne (Valerij), Boris Isarov (ruský boss), Yuri Klimov (ruský boss), Andrzej Borkowski (cikán), Olegar Fedoro (tatér), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Tajemství a příběhy (10:33 anglicky s českými titulky), Cejch na celý život (6:43 anglicky s českými titulky)

Bonusová výbava

Tajemství a příběhy

Cejch na celý život