Peyton Reed

Peyton Reed si získal pozornost svým celovečerním debutem Bravo, girls! s Kirsten Dunst , Gabrielle Union a Jessem Bradfordem. Film se dočkal nadšených reakcí ze strany filmové kritiky a stal se nečekaným hitem léta 2000.

Reed pochází z Raleighu v Severní Karolíně a vystudoval University of North Carolina. Kariéru začal jako střihač dokumentů ve společnosti ZM Productions. Poté, co napsal a zrežíroval krátký film Almost Beat, dostal příležitost natočit několik prestižních dokumentů o pozadí vzniku známých filmů jako The Secrets of the Back to the Future Trilogy, Through the Eyes of Forrest Gump nebo The Honeymooners Anniversary Special.

Svůj talent uplatnil také v oblasti televizních filmů (The Computer Wore Tennis Shoes, The Love Bug), hudebních videoklipů (The Connells, Superchunk) a komediálních televizních pořadů (Mr. Show With Bob and David na HBO či Upright Citizens Brigade v produkci Comedy Central).

Jedním z posledních filmů Peytona Reeda byl Rozchod! podle původního scénáře JEREMYHO GARELICKA a JAYE LAVENDERA. Autory námětu jsou Vaughn , Garelick a Lavender. Vaughn je spolu se SCOTTEM STUBEREM (nadcházející You, Me and Dupree, The Kingdom) také producentem filmu. PETER BILLINGSLEY (Zathura: Vesmírné dobrodružství, Ranaři) a STUART BESSER (Prostě sexy, Identita) zastali roli vedoucích výroby. Do Reedova tvůrčího týmu patří kameraman ERIC EDWARDS (Zemřít pro, Země policajtů), hlavní výtvarník ANDREW LAWS (Riskni to s Polly, Hra s nevěrou), návrhářka kostýmů CAROL ODITZ (Vzorec pro vraždu, Ledová bouře) a střihači DAVID ROSENBLOOM (Hartova válka, Test) a DAN LEBENTAL (Vánoční skřítek, Z pekla).