Řitka Video – Gormiti 3. DVD

Další náhled do katalogu společnosti Řitka Video bude opět na animovaný seriál Gormiti. Mechanikou jsme protočili třetí z vydaných devíti disků. Nepřemožitelní vládci přírody. Další supersilní a nepřemožitelní zlouni, určení k poražení…

Po celém světě proslavené postavičky ožívají v animovaném seriálu, který ve strhujícím zpracování seznámí diváky s vládci země, vzduchu, vody a lesa.

 

Příběh Gormitů začíná velmi dávno na vzdáleném ostrově… Nádherný ostrov Gorm byl kdysi obydlen mírumilovnými a přírodu milujícími lidmi. Žili tu pod vedením Starého mudrce, strážce tajemství a kouzel, poklidně ve své vesnici na úpatí spící sopky, která nikdy neohrozila jejich domov. Až doteď…

Nyní ostrov bičují a terorizují zlí tvorové, vedeni hrůzostrašným Pánem lávy. Napětí roste, jedna bitva střídá druhou a nepolapitelné zlo chystá ze svého úkrytu závěrečný útok na zničení Gormu. Zavládne na tomto překrásném ostrově ještě někdy mír? Budoucnost musí rozhodnout!

Na disku jsou 3 epizody:

 

Vyvrženci (Outsiders)

Diamanty černé soli (Black Salt Diamonds)

Zánik podmořské říše (Underwater Extinction)

Tak máme tu další, nové zlé i nové dobré Gormity, aby mohli být nové potíže a možnosti jejich řešení.

 

Dimenzní trhlinu a tudíž pohromy pro náš svět mají na svědomí prostřednictvím meteoritů potíže vzdušných Gormitů, s nimiž se potýká další poskok lorda Magmiona Pavouk Surovec.

 

Neobvyklé krupobití způsobují ztracení Gormiti na Mořském ledovém ostrově, které si zamrazil Lamač – seržant moří poté, co ochutnal černou sůl, po níž prahne Hrůzoděs.

 

A požáry, způsobující nedostatek kyslíku nejen v Neřešíně, na scénu na chvíli přivádějí otravku Pavlu Růžovku – na svědomí tuhle pohromu má obnovené spojenectví Magmiona s Drakonem, do kterého přibral Elektrikona a Řvoucího strážce.

 

Vyskytnou se opět rodiče, ovšem ani tentokrát nekomplikují v kuchyni vstup do tajné základny, jen občas si mihnou dějem. Jsou tu opět – Lucas (les), Toby (moře), Jessica (vzduch) a Nick (země) a dráček Razzle, který vyfasoval české jméno Legouš. Na opačné straně barikády opět Magmion a mnoho jeho poskoků.

 

Žánr: Animovaný

Země původu: Francie / Itálie

Rok vzniku: 2008

Délka: každá epizoda cca 22 minut (3×21:49)

Původní název: Gormiti: The Lords of Nature Return!

Režie: Pascal Jardin, Sylvain Girault

Scénář: Ben Joseph, Amy Wolfman, Franck Young  

Produkce: Vincent Chalvon-Demersay, Enrico Preziosi, Dario Berte

Hudba: David Vadant, Noam Kaniel

Společnost: Canal J / Giochi Preziosi / M6 / Marathon Media Group / Mediaset

Hrají: hlasy v původním znění – Henry Banks, Melissa Fahn, Donn A. Nordean, Sam Riegel

České znění (2010): Josef Pejchal, Ladislav Špiner, Zdeněk Rumpík, Stanislav Lehký, Petra Tenorová, Kristýna Jelínková, Alena Kašová, Oldřich Vajsar, Marcela Bártová, Petr Dohnal

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Na začátku DVD upoutávka na časopis Koník Filly (nasbírej všech 48 koníků), dále časopis Překvápko (The Simpsons, Doba ledová, Želvy Ninja, Mašinka Tomáš, Crazy Frog – uvnitř hračka), figurky Gormitů (35, svítí ve tmě, poloprůhledné části, mění barvu), figurky TMNT (teenage mutant ninja turtles).

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádný

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: další DVD (náhledy obalů dalších titulů z katalogu)