BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o.

I když často pláčeme nad kvalitou zakoupených DVD, dozajista občas žalostný výsledek není způsoben tím, že bychom (tedy pochopitelně nemyslím sebe, ale náš stát) neuměli. Svědčila o tom minulá tisková zpráva, svědčí o tom i ta aktuální. 

Cenu za nejlepší restaurované vydání DVD na světě získalo DVD pocházející z dílny BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o.

Obal oceněného DVD 

Porotci mezinárodního festivalu archivních a restaurovaných filmů Il Cinema Ritrovato, který se konal v italské Bologni, rozhodli, že nejlepším restaurovaným vydáním filmu na celém světě je Vančurův milostný příběh Marijka nevěrnice z roku 1934, vydaný před několika týdny společností FILMEXPORT HOME VIDEO s. r. o. na nosiči DVD, který připravil včetně digitálních restauratoských prací tým společnosti BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o.

Tento úspěch je o to více potěšující především proto, že BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o. spolupracuje se společností FILMEXPORT HOME VIDEO s. r. o. již několik let, během kterých vznikla řada společných a také velmi úspěšných projektů, jako je Zemanova Bláznova kronika či Smrt si říká Engelchen. V blízké budoucnosti jsou připraveny pro tuto spolupráci i tituly Tam na konečné či Tonka šibenice.

Menu DVD 

Marijka nevěrnice byl vedle Bláznovy kroniky či Argentových hororů sedmdesátých let jedním z titulů, který vyžadoval ze strany restaurátorského týmu společnosti BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o. opravdu speciální a velmi nadstandardní péči. Restaurátorský tým se zaměřil na odstranění nedostatků způsobených především stářím filmu a realizoval film v kvalitě odpovídající velmi nestandardnímu vydání DVD, neboť na DVD je kromě zmiňovaného filmu i řada bonusů.

Z hlediska obrazového restoringu bylo nutné odstranit z filmu nečistoty a filmové vady a dokreslit některé framy (snímky). Jednalo se především o vady způsobené stářím, tedy i materiály, které byly v době natáčení použity, a dále bylo nutné odstranit i mechanické poškození způsobené častými přepisy. Restaurátorské práce zvukového oddělení spočívaly především v korekci šumu a v synchronizaci zvuku a obrazu. V některých případech enormního praskání bylo nezbytné jeho manuální odstranění. Další nutností bylo odfiltrování síťového kmitočtu a jeho vyšších harmonických složek a odstranění DC offsetu.

Ukázka stavu před a po

Ukázka stavu před a po

Ukázka stavu před a po

Ukázka stavu před a po

Ukázka stavu před a po

Ukázka stavu před a po

Ukázka stavu před a po 

DVD s titulem Marijka nevěrnice, v obrazovém formátu 4:3, obsahuje českou zvukovou verzi ve formátu Dolby Digital 2.0 (Stereo), anglické a české titulky včetně titulek pro neslyšící a nespočet bonusů zahrnující komentáře k filmu, bibliografie a filmografie, soudobé dokumentace a ohlasy z dobového tisku, fotografie a filmy s názvy Jaro na Podkarpatské Rusi, Podkarpatská Rus a Píseň o Podkarpatské Rusi.

Baladický milostný příběh realisticky popisuje život na Podkarpatské Rusi ve třicátých letech 20. století a zachycuje nejen bídu a zaostalost, ale také kypící vášně, vedoucí k nenapravitelným činům. Klasický milostný trojúhelník je vděčným tématem, které je schopno oslovit i dnešní diváky.

 

O BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o.  

BRICKBOX DIGITAL MEDIA s. r. o. je vedoucím poskytovatelem služeb spojených se zpracováváním a následnou výrobou optických a digitálních médií ve střední a východní Evropě. Poskytuje široké spektrum služeb pokrývajících celý životní cyklus výrobku – od obsahového managementu a zpracování až po výrobu optického média, distribuci, nové zabalení a recyklaci. 

V oblasti restaurování filmu získala za svou působnost tato společnost již mnoho zkušeností a důkazem toho je i její nedávný restaurátorský úspěch hororových klasik s názvem Suspiria (u nás o titulu tady) a Day of the Dead (u nás o titulu tady).