ABC – Pacific Storm

Na posledním obalu počítačové hry s logem časopisu ABC byla za 49,- Kč na úterý 3. srpna 2010 hlášena další PC hra Pacific Storm. Uvidíme, jestli to bude tentokrát pravda, protože noviny hlásí na tento den hru zcela jinou – Codename Panzer. Musíme tedy počkat, zda vyjde ruská hra kombinující strategii, taktiku i akci nebo ne. A aktuální stav vypadá tak, že nelze v daný den potvrdit vydání ani jedné z her… Hru jsem na pultech našel v úterý 31. srpna 2010 (ale jestli vyšla ten den, nebo již dřív, to tvrdit nemohu). Na obalu je jako další inzerována hra Race WTCC.  

Pacific Storm od ruských vývojářů Lesta Studios není úplně obyčejnou válečnou strategií, jak by se na pohled mohlo zdát. Název více než zjevně předestírá, o jakou část 2. světové války se tvůrcům jednalo tentokrát. Hra popisuje část druhé světové války na Tichomořské frontě s cílem zachytit nejhlavnější bitvy v Pacifiku.

 

Nelineární single playerová kampaň vám dá vybrat, zda chcete útočit za Japonsko nebo USA. Hra neurčuje vítěze, takže se můžete pokusit o přepsání historie a vyhrát válku s Japonskými jednotkami.

 

Hybrid mezi RTS a simulátorem nutí hráče kromě bojů těžit suroviny (olej, železi, nikl, bauxit), trénovat jednotky a provádět výzkum v oblasti nukleárních a bakteriologických zbraní. V další fázi pak na globální mapě manipuluje s jednotkami a může libovolně užívat detailního zoomu.

 

Herní mapa na strategické úrovni se dělí do několika oblastí s hlavními městy, kde se formují nové vojenské jednotky. Po střetu vojáků s nepřátelskými vojsky hra přechází na taktickou úroveň a přepne se do first-person perspektivy a vy si vybíráte, v jaké své jednotce se zrovna nacházíte. Hra nabízí celou řadu do detailu zpracovaných bojových prostředků včetně bombardérů, stíhaček, dopravních i letadlových lodí, ponorek, protiletadlových zbraní a dalších. Jednotky ve hře získávají zkušenosti, které si nesou z mise do mise a každá ztráta je zkušené jednotky je tak citelným oslabením.

 

Přes LAN či internet je ve hře přístupný i multiplayer.

Minimální konfigurace:

Win 98, 2000, ME, XP

Procesor 1,8 GHz

Paměť 512 MB RAM

Grafika 64MB 3D