Filmag edice Válka – Kapitán Kloss DVD 9

I když fanoušky seriálu to jistě nepotěší, seriál se dostal do svého závěru. Zítra, ve čtvrtek 13. března 2008 totiž vychází deváté DVD s posledními dvěma díly. Cena jako obvykle 35,– Kč.

DVD číslo devět obsahuje tyto díly:

Díl č. 17 – Setkání (55 minut)
Díl č. 18 – Hledaný Gruppenführer Wolf (54 minut)

Nákladní auto přijelo k jezeru. Dva němečtí vojáci míří samopaly na skupinu civilistů, kteří spěšně vykládají z auta nějakou velkou truhlu. Na vše dohlíží německý důstojník – je to plukovník Helmut Ring. Skupina mužů byla donucena naložit truhlu na pramici a odveslovat do středu jezera. Pak do nich němečtí vojáci vystříleli několik dávek ze samopalů. Pramice i s truhlou se potopila a muž, kteří se marně snažili uniknout kulkám, nakonec také.

Vše tajně pozoroval z rákosí starý penzista – Němec Miller. Plukovník Ring ho však zahlédl a vystřelil po něm několikrát ze své osobní zbraně. Millera jedna ze střel zasáhla a on se potopil pod hladinu. Avšak po chvíli se opět vynořil. Byl jen postřelený, ale živý.

Miller se odplazil do domu německé rodiny. Vše, co viděl, vyzradil Inge, neteři plukovníka Ringa. Mezitím Kloss, který se již dostal na polskou stranu, vyslýchá zajatého německého důstojníka, a snaží se získat informace o archívu střediska „Východ“. Jsou v něm cenné informace o agentech a podobně. Ale to, kam byl archív ukryt, se nepodařilo zjistit. Proto se Kloss nabídl, že by se vrátil jako německý důstojník a zjistit, co se stalo s archivem, přímo od Němců.

Dostane se do domu, v němž bydlí Inge a do kterého se doplazil Miller. Toho ale mezitím někdo zabil. Našli ho ve sklepě s nožem zabodnutým v hrudi. Situace se komplikuje a stává se nepřehlednou. Podaří se Klossovi zjistit informace o tajném archívu? Nebude přitom odhalen? To vše a mnoho dalšího se dozvíte na devátém DVD s posledními dvěma epizodami seriálu S nasazením života – Kapitán Kloss.

Příbuzné texty:

• Kapitán Kloss DVD 2
• DVD z edice Filmag válka