Sport – Veselé Velikonoce

Středeční Sport nabídne 19. března 2008 v mírném předstihu Veselé Velikonoce za obvyklých 39,- Kč.

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku.

Stavební podnikatel Stefan Margelle ani ve zralém věku nedokáže odolat ženským půvabům. Sotva vyprovodí manželku Sofii na letiště, protože ta hodlá navštívit svou matku, už se těší na volný velikonoční víkend s půvabnou dívkou Julií, se kterou se seznámil dřív, než se letadlo s manželkou odlepilo od země. Julie se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Pozve ji do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů, protože hotely jsou na Velikonoce plné. 

Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka, protože jí zrušili let. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou. 

Dívka na jeho hru sice škodolibě přistoupí, ale Sofii neoklamou, zvláště když se stále více zaplétají do svých lží. Přesto zabrání Stefanově snaze dívku rychle vyprovodit ke smyšlené tetě a nechá ji přespat v pokoji pro hosty. Ráno sukničkářovo trápení pokračuje, protože Sofie se dívky neustále na něco vyptává a dokonce si s ní vyrazí na nákupy. Stefan nechce nechat ženy o samotě, aby náhodou nevyšla pravda najevo, má však důležitou schůzku s významným a poněkud nespokojeným klientem Rousseauem. Ve zmatcích narazí do skla a skončí v nemocnici. Ani zranění a uklidňující prášky ho však nezastaví. Uteče z nemocnice ve snaze zabránit nejhoršímu. 

Způsobí řadu zmatků a v nejlepším se objeví Juliina skutečná matka. 

Žánr: Komedie

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1984

Délka: 98 min. (dle obalu DVD 94 min.)

Původní název: Joyeuses Pâques / Happy Easter

Světová premiéra: 24. října 1984

Režie: Georges Lautner

Scénář: Georges Lautner, Jean Poiret

Produkce: Alain Belmondo, Alain Sarde

Hudba: Philippe Sarde

Kamera: Edmond Séchan

Hrají: Jean-Paul Belmondo (Stephane Margelle), Sophie Marceauová (Julie), Marie Laforetová (Sophie Margelleová), Rosy Varteová (Marlene Chataigneauová, matka Julie), Michel Beaune (Rousseau), Marie-Christine Descouardová (Melle Fleury), Gérard Hernandez (číšník v indické restauraci), Elisabeth Kolhammarová (Marguerite), Marc Lamole (lékař), Flora Albertiová, Maurice Auzel (taxikář), Laura Ballardová, Charles Bertoni, Christian Bianchi, Gérard Camp, Scarlet Maia de Castroová, Henri Cogan, Tony Cousin, Auguste Danielle, Gilles Danjaume

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9

Bonus: žádný