Mido – První světová válka, díl 1.

 

A do třetice Mido film, za stejnou cenu 150,- Kč. Tentokrát něco faktograficky uvěřitelnějšího než UFO – První světová válka, díl 1. – zákopy, dokument pro všechny, kdo nevědí, že když druhá světová válka byla druhá, musela být i první. 

 

 

Tato válka měla učinit přítrž všem následujícím válkám. Byla to první válka, jenž zasáhla většinu planety a byla vedena na souši, na moři a poprvé v dějinách lidstva i ve vzduchu. 

 

Válečný spor vznikl jako důsledek obrovského zostření svárů mezi světovými mocnostmi v nelítostném boji o sféry vlivu, kolonie, zdroje surovin, trhy a odbytiště. Nejrazantněji postupovalo Německo, jehož zájmy se střetly se zájmy nejsilnějších koloniálních velmocí – Anglie a Francie. Také neustále vzrůstal i spor rakousko-uhersko-ruský o sféru vlivu na Balkáně. Důsledky měly být katastrofální… 

 

Původní zahraniční vydání má celkovou délku cca 430 minut, 5 DVD s 10 kapitolami a obsahuje řadu unikátních dokumentů, které do té doby nebyly k vidění. Speciální edice v plechové krabici obsahovala navíc booklet s fotografiemi z války a časovou osou. U nás zřejmě vyjde rozkouskováno na jednotlivá DVD. 

 

Žánr: Dokument

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006

Délka: 212 minut

Původní název: Trenches: Battleground WWI 

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD: 

 

Výběr kapitol 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: černobílý/barevný 4:3

Bonus: Rozhovory s veterány