Universal Music – Žalman a spol. – Nápis na štítu domu (CD)

 

Dle některých zdrojů se dnes na stáncích objevilo další CD z vydavatelství Universal Music. Údajně jde o další digipackovou krabička a za (opět oproti některým dostupným prodejním kanálům trochu přestřelných) 99,- Kč je možné pořídit album folkového sdružení Žalman a spol. s názvem Nápis na štítu domu

 

Po retrospektivním dvojalbu největších hitů vydal Pavel Žalman Lohonka další studiové album. Titulní píseň, která dala název celému albu, vznikla velmi zajímavým způsobem. Verše "Bože žehnej domu tomu, vystavěl jsem, nevím komu, bůh je toho všeho pánem, já jsem jeho hospodářem", jsou opravdu původním nápisem na štítu domu. Žalman na tyto verše pak dopsal celou píseň. Je to jediná skladba na albu s lidovým nádechem. Ostatní písně jsou klasické folkové písně, typické "žalmanovky". 

 

Album Žalmanovy folkové sešlosti vyšlo u vydavatelství Venkow Records v roce 2004. Bylo to třinácté dílko kapely a na trhu se objevilo dvaadvacet let poté, kdy jako Žalmanův jihočeský výběr premiérově vystoupila na plzeňské Portě. Na Žalman & spol. se přejmenovala později a toto album natočila ve čtyřčlenném složení (Pavel Žalman Lohonka, Jindřiška Brožová, Jan Brož a Petr Novotný) posílena zajímavými hosty (Pavlína Jíšová, Zdena Tichotová, Michal Braxatoris, Milan Cimfe, Luboš Malina a další). Žalman na něm dokazuje, že má svět přírodní i milostné lyriky dobře definovaný a situace, o nichž zpívá, často prožité. Proto jsou písničky uvěřitelné a snadno pochopitelné.

CD obsahuje tyto skladby:

01. Nápis na štítu domu – 2:51

02. Do jedné řeky… – 3:08

03. Můj život je vítr – 2:50

04. Svatý koně z Arranu – 3:36

05. Krásnou Pálavou – 2:53

06. Avalon – 3:33

07. V pravou chvíli  – 2:45

08. Saan – 3:39

09. Dívka jménem Žil – 3:31

10. Never more – 2:38

11. Tak rád bych šel – 3:23

12. Nebeský penzion – 2:35

13. Křtiny (Kryštůfkovi H.) – 2:47  

 

Pokud si chcete o albu přečíst něco podrobně, pak můžete zde.