Intervideo – Deathstalker III – Válečníci z pekla

Na pultech je díky společnosti Intervideo v úterý 10. srpna 2010 za 49,- Kč další pokračování série Deathstalker 3 – Válečníci z pekla. Žij, jestli můžeš, umři, jestli musíš…

Volné pokračování báje plné kouzel, magie a dobrodružství. Deathstalker ve svém dalším dobrodružství bojuje proti čaroději a vládci Jižní Země – Troxartesovi a bandě jeho nemrtvých bojovníků. Na jeho straně stojí dobrý kouzelník a odvaha.

 

Chrabrý bojovník je pověřen překrásnou princeznou Carissou a kouzelníkem Niciasem ochranou jedné ze tří částí magického drahokamu, který je klíčem a vodítkem ke ztracenému městu pokladů a magie – Erendoru.

 

Zájem o drahokam má však i zmíněný čaroděj. Magické tajemství pokladu zavede chrabrého bojovníka Deathstalkera až k branám Troxartasova hradu. Úkol je jasný – porazit čaroděje a najít svědka, který ho dovede do bájného Erendoru a odhalí mu jeho magické tajemství.

 

Svou statečností nakonec dosáhne vítězství nad černou mocí. Mimo milostných pletek postupně získává řadu přátel a pomocí kouzelného meče vyhraje všechny souboje.

DeathStalker III

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Nastupuje, jak už to tak u pokračování bývá, sestupná tendence, imdb.com ani ne 20 procent, domácí nostalgie posunuje hranici ke 40 procentům. Doplňme jediný domácí komentář zahraničními citacemi: Opět jiný představitel udatného hrdiny a opět jiný režisér. Třetí pokračování se nebere příliš vážně, i když vtípky jsou poněkud křečovité. Hudba je slušná (možná proto, že vykrádá kde co), herci pochopili, že nehrají divadelní kus a hlavní představitel dokonce umí šermovat. Samozřejmě film jen pro lidi, kteří vědí, nač se budou dívat.

 

Zadní strana obalu 

 

Žánr: Akční / Fantasy / Dobrodružný

Země původu: USA / Mexiko

Rok vzniku: 1988

Délka: 82 minut (1:21:51)

Původní název: Deathstalker and the Warriors from Hell

Režie: Alfonso Corona

Scénář: Howard R. Cohen

Produkce: Alfonso Corona, Antonio De Noriega, David Frost, Robert North, Ray Perez, Anna Roth, Roger Corman

Hudba: Alejandro Rulfo, Israel Torres

Kamera: Xavier Cruz

Kostýmy: Rebeca Barcenas

Společnost: Concorde-New Horizons / New Classics / Triana Films

Natáčeno: Estudios América, Mexico City, Distrito Federal, Mexiko / Hidalgo, Mexiko / Morelos, Mexiko

Hrají: John Allen Nelson (Deathstalker), Carla Herd (Carissa / Elizena), Terri Treas (Camisarde), Thom Christopher (Troxartas), Aarón Hernán (Nicias), Roger Cudney (Inaros), Agustín Salvat (Makut), Claudia Inchaurregui (Marinda), Mario Iván Martínez (kazatel), Carlos Romano (Gragas), Erika Carlsson (Khorsa), Alejandro Bracho (mrtvý bojovník), Lizetta Romo (mrtvý bojovník), Antonio Zubiaga (voják), Manuel Benítez (voják), Miguel Ángel Fuentes (stráž), Art Camacho (chlapec), Francisco Avendaño (Pyron), Patrick Welch (lodník), Oscar Serafin (stráž), Paco Pharrez (sedlák), Julio Monterde (farmář), Xorge Noble (zloděj), Armando Molina (zloděj), José Gómez Parcero (mrtvý bojovník), Jesús Juárez (malý strážce), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Technická kvalita filmu odpovídá stáří archivu

Zvuk: MPEG 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: Portál Intervideo