Blesk pro ženy – Malá Dorritka – 1. DVD

Blesk pro ženy přináší z katalogu Hollywood Classic Entertainment v pondělí 16. srpna 2010 za 59,- Kč první část adaptace románu Charlese Dickense Malá Dorritka. Příběh lásky, cti, dluhů a naděje. A tímto titulem proběhne návrat do kvalitních vod BBC – série je držitelem sedmi ocenění Emmy z 11 nominací.

Upoutávka na předchozím obalu udává sérii 4 DVD, na imdb.com se nachází seznam 14 epizod, což je pro mě už nějaká vyšší matematika. Wikipedie tvrdí, že úvodní a závěrečná epizoda mají 60 minut, zbylých 12 je po 30 minutách.

 

Příběh začíná v Londýně roku 1820, kde se malá Amy Dorritová narodí ve vězení Marshalsea, které je určeno pro dlužníky. Je tu uvězněn její otec s celou rodinou. Vězení je pro Amy domovem, kde vyroste v naprosté chudobě. Z denních starostí o otce, sestru-herečku a věčně nezaměstnaného bratra jí vyvede až paní Clennamová, která Amy nabídne práci u ní v domě.

 

Zde se spřátelí s jejím synem Arthurem, který se po dlouhých letech vrací z dalekých cest. V Číně pracoval v rodinné firmě. Po návratu domů se pokouší odhalit tajemství své matky. O rodinu Dorritů má enormní zájem a snaží se vypátrat, z jakého důvodu jeho matka „pečuje" o Amy a jakým způsobem tato dívka zapadá do záhad kolem jeho rodiny.

Rodina Dorritů 

Snaha objevit rodinné tajemství dopomůže panu Dorritovi v opětovném získání značného majetku, který ale mnohým štěstí nepřinese.

Z natáčení 

Z natáčení 

BBC je v tomto žánru zaručená značka kvality, hodnocení skoro 90 procent: Skvělé zpracování jednoho z děl klasické romantické literatury.

A po vydání opět doplňme text z obalu:

Osud míchá kartami.

1. díl – Amy Dorritová žije už od malička ve vězení pro dlužníky spolu se svým otcem Williamem. Navzdory tomu, že vyrůstala v takovém prostředí, je to podnikavá mladá žena. Získá práci jako švadlena u paní Clennamové a setká se tu s jejím synem Arthurem. Ten je přesvědčen, že Amy má něco společného s tajemstvím jeho zemřelého otce, a tak se rozhodne sledovat ji a vypátrat pravdu.

2. díl – Ačkoliv Arthur zůstává stále podezřívavý, pomalu se spřátelí s Amy a dochází k závěru, že úpadek celé rodiny Dorritů má co do činění s jeho otcem. Stále myslí i na krásnou Pet Meaglesovou, kterou nedávno potkal a rád přijímá pozvání k návštěvě její rodiny. Ztím, daleko ve Francii, plánuje chladnokrevný vrah Rigaud svůj příjezd do Anglie… 

Zadní strana 

Žánr: Drama

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 2008

Délka: celkem 480 minut

Původní název: Little Dorrit

Světová premiéra: 26. října 2008 – Velká Británie

Režie: Adam Smith, Dearbhla Walsh, Diarmuid Lawrence

Námět: Charles Dickens

Scénář: Andrew Davies

Produkce: Rebecca Eaton, Lisa Osborne, Anne Pivcevic, Andrew Wood

Hudba: John Lunn

Kamera: Owen McPolin, Lukas Strebel, Alan Almond

Střih: Philip Kloss, Nick Arthurs, David Head

Kostýmy: Barbara Kidd

Společnost: British Broadcasting Corporation / NOVA-WGBH Boston

Natáčeno: Buckinghamshire, Velká Británie / Chenies Manor House, Chenies, Buckinghamshire, Velká Británie / Deal Castle, Deal, Kent, Velká Británie / Hampton Court Palace, East Molesey, Surrey, Velká Británie / Hellfire Caves, West Wycombe, Buckinghamshire, Velká Británie / Herefordshire, Velká Británie / Kent, Velká Británie / Londýn, Velká Británie / Luton Hoo Estate, Luton, Bedfordshire, Velká Británie / Old Royal Naval College, Greenwich, Londýn, Velká Británie / Pinewood Studios, Iver Heath, Buckinghamshire, Velká Británie / Queen’s House, Greenwich, Londýn, Velká Británie

Hrají: Claire Foy (Amy Dorritová), Tom Courtenay (pan William Dorrit), James Fleet (Frederick Dorrit), Emma Pierson (Fanny Dorritová), Arthur Darvill (Tip Dorrit), Eve Myles (Maggy), Matthew Macfadyen (Arthur Clennam), Judy Parfitt (paní Clennamová), Alun Armstrong (Jeremiah Flintwinch), Sue Johnston (Affery Flintwinchová), Bill Paterson (pan Meagles), Janine Duvitski (paní Meaglesová), Georgia King (Pet Gowanová/Meaglesová), Freema Agyeman (Tattycoram), Zubin Varla (Daniel Doyce), Amanda Redman (paní Merdleová), Anton Lesser (pan Merdle), Sebastian Armesto (Edmund Sparkler), Ron Cook (pan Chivery), Russell Tovey (John Chivery), Jason Watkins (pan Plornish), Rosie Cavaliero (paní Plornishová), Pam Ferris (paní Generalová), Andy Serkis (Rigaud), Jason Thorpe (Cavalletto), Alex Wyndham (Henry Gowan), Maxine Peake (slečna Wadeová), Eddie Marsan (Pancks), Ruth Jones (Flora Finchingová), Nicholas Jones (Scary Butler), Annette Crosbie (pan F’s Aunt), Geoffrey Whitehead (doktor), John Alderton (pan Casby), Nicholas Blane (advokát), Geoffrey McGivern (Rugg), Robert Hardy (Tite Barnacle), Darren Boyd (Tite Barnacle Jr.), Harriet Walter (paní Gowanová), Ian McElhinney (pan Clennam), Stephen Marcus (pracovník lázní), George Potts (portýr v bance), a další

Údaje o DVD:

Délka: cca 105 minut (52:31 + 52:26)

Zvuk: Dolby 5.1 Digital anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný