Filmexport Home Video – Tanky v Praze

Těžko v tuto chvíli soudit, zda předprázdninové sliby budou splněny, ale příznakem toho, že se blíží konec dvou měsíců radosti školáků a datum v kalendáři brzy ukáže 21.8., má být s velkým předstihem společností Filmexport Home Video na pondělí 16. srpna 2010 za 59,- Kč oznámený titul Tanky v Praze, kterým pokračuje série dokumentů Z ruských archivů. A DVD v pondělí opravu vyšlo…  

Jediná dostupná upoutávka hovoří takto:

Dokument vám odkryje staré archivní materiály. Na události kolem 20. srpna 1968 budou také vzpomínat bývalí sovětští a čeští diplomaté i velké ryby komunistické strany obou zemí.

Obálka praví:

Události z 20. srpna 1968 šokovaly celý svět. Té noci do hlavního něsta tehdejšího Československa vtrhlo šest tisíc sovětských tanků. Bylo nepochybné, že starobylý orloj na Staroměstském náměstí začal odbíjet počátek nové éry. Dokument odkrývá staré archivní materiály, které byly nedávno odtajněny a které více než pětatřicet let ležely ukryty pod tunami prachu. Na srpnové události zavzpomínají bývalí sovětští a čeští diplomaté i velké ryby komunistické strany obou zemí.

 

DVD obsahuje 2 díly:

 

1. díl – Válka nervů

2. díl – Operace Vltava 

Zadní strana obalu 

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital rusky, česky

Titulky: 

Obraz: barevný/černobílý  PAL DVD5

Bonus: