Velcí detektivové – Sherlock Holmes 5 – Strakatý pás, Modrá karbunkule

Sherlocku zapal si lulku, Sherlocku na housle hrej… Dnes, v pátek 21. března 2008, vyšlo další pokračování série vydavatelství Amercom Velcí detektivové – Sherlock Holmes 5. Obsahem je DVD s filmy Strakatý pás a Modrá Karbunkule. Cena 49,- Kč.

Strakatý pás
Sherlocka Holmese navštíví Helen Stonerová, která se obává o svůj život. Její matka zanechala svým dcerám dědictví, jež měly dostat, až se provdají. Helenina sestra Julie však před svatbou za záhadných okolností zemřela. Před smrtí řekla, že viděla strakatý pás. Sherlock Holmes a dokotr Watson se rozhodnou záhadu strakatého pásu rozluštit.

Originální název: The Speckled Band
Režie: John Bruce
Hrají: Jeremy Brett, David Burke, Rosalie Williams, Jeremy Kemp, Rosalyn Landor, Denise Armon, Tim Condren, John Gill, Stephen Mallatratt
Produkce: Michael Cox
Hudba: Patrick Gowers
Kamera: Ken Morgan
Střih: Chris Gill

Modrá karbunkule
Modrá karbunkule je drahokam s tajuplnou historií. Byl ukraden hraběnce z Morcaru a nalezen ve voleti husy, která sé měla objevit na vánoční tabuli Sherlocka Holmese. Slavný detektiv a doktor Watson se pokusí vypátrat, jakými cestami drahokam do volete husy doputoval.

Originální název: The Blue Carbuncle
Režie: David Carson
Hrají: Jeremy Brett, David Burke, David Burke, Rosalind Knight, Ros Simmons
Dramatizace: Paul Finney
Produkce: Michael Cox
Hudba: Patrick Gowers
Kamera: Ray Goode
Střih: David Rees

Údaje o DVD:

Délka: 105 minut
Zvuk: stereo 2.0 anglicky, polsky (lektor)
Titulky: polské, české
Obraz: barevný, 4:3, full frame, PAL
Regiony: 2,4
Formát disku: DVD-5

V příbalovém letáku nechybí ani tentokrát texty se zajímavostmi týkajícími se díla i postav: Detektiv očima ilustrátorů a Watson a ženy. Kromě seznamu mnoha různých výtvarníků, kteří se podíleli na vizuální stránce knih o Sherlockovi, jsou zmíněna i fakta, že Holmes vycházel a vychází i jako komiks a byly podle něj vytvořeny i počítačové hry.

Příbuzné texty:
• Edice Velcí detektivové – Sherlock Holmes 2
• Edice Velcí detektivové – Sherlock Holmes 1