Fotografie dcery Angeliny Jolie a Brada Pitta

Časopisy People a Hello! utratily milióny dolarů za exkluzívní práva na první fotografie dítěte Angeliny Jolie a Brada Pitta. Tento týden se na internetu objevily první snímky obálek těchto časopisů, které obsahují fotku jejich novorozené dcery Shiloh Nouvel.
  

Fotografie je svislá a jedná se o hodně detailní záběr spícího dítěte se dvěma rodiči dívajícími se shora. Titulek hlásá: „Nejexkluzívnější foto roku“. Právní zástupci časopisů okamžitě poslaly výzvu majitelům internetových stránek, vyzývající je k odstranění fotek z obálek těchto časopisů. Časopis Hello! spolupracoval v zákonných akcích proti těm, co publikovali foto. Skutečnost, že fotografie se objevily ještě před datem vydání časopisu, a rovněž přítomnost čárového kódu na jedné z fotografií ukazuje, že fotografie sice jsou autentické, ale byly získány a vypuštěny nelegální cestou v průběhu výrobního cyklu časopisu.

Hollywoodský pár Pitt a Jolieová přitom prodali práva na snímky dcerky Shiloh Nouvel, která se jim narodila na konci května v Namibii, agentuře Getty Images, která je měla poskytovat dále.

Ovšem prokázat kdo fotografie vypustil na Internet je velice obtížné a připomíná snahu dostat zubní pastu zpátky do tuby. Údajně prý licence na publikování obrázků těchto celebrit je postavená tak, že výtěžek jde ve prospěch nespecifikovaných dobročinných organizací. Tyto zisky se odhadují celosvětově na 10 miliónů dolarů, obecně se předpokládá, že je to nejvyšší částka jaká kdy byla zaplacena za práva za nějaký fotografický záběr.

Časopis People zaplatil údajně za právo otisknout fotografie na severoamerickém kontinentu čtyři miliony dolarů (asi 88 milionů korun), Hello! měl tato práva v Británii.

V souvislosti s touto kauzou se objevila ještě jiná, kterou na světlo vytáhly některé bulvární plátky. Jde o zpochybnění otcovství Brada Pitta. Podle těchto článků je údajným otcem malé Shiloh Nouvel první exmanžel Angeliny Jolie Johnny Lee Miller, se kterým v době zhruba na počátku svého těhotenství Angelina udržovala blízký vztah. Kolik je na této teorii pravdy se ale zřejmě nikdy nikdo nedozví.