DVD z edice MIDO v červnu 2006

V edici MIDO vycházejí i tento měsíc čtyři zajímavé tituly na DVD. Jde o filmy Střípky vzpomínek, Primal Instinct, V pasti příraků a Raptor Island.
  

Střípky vzpomínek

Barney Snow se jednoho dne probudí v nemocnici a ze svého života si nepamatuje nic, jen své jméno a opakující se vzpomínky na autonehodu. Budoucnost je nejistá a on si z kliniky vytvoří přechodný domov. Brzy zjišťuje, že všichni ostatní z oddělení umírají na smrtelné choroby – všichni kromě něho. Když další pacient Mazzo požádá Barnyho, aby dělal hostitele jeho setře Cassie, která jej chodí navštěvovat, vznikne mezi nimi hluboké přátelství, které rozkvete v lásku. Pro Barnyho tento vztah znamená nový začátek. Jak mu však střípky vzpomínek začínají vytvářet celistvý obraz, začíná odhalovat záhadu kolem svých podivných snů a upomíná se na svůj předešlý život. Jak bude Barney reagovat, až jednoho dne zjistí celou pravdu o své minulosti a jak se zachová, když ho Mazzo požádá o pomoc, kterou je těžké odmítnout?

Režie: Martin Duffy
Hrají: Elijah Wood, Rachael Leigh Cook, Janeane Garofalo
USA 1999, 91 min.
Orig. název: The Bumblebee Flies Anyway
Zvuk: CZE 5.1; dts 5.1, ENG 2.0

 
Primal Instinct

Nebezpečí internetových chatů číhá a má své oběti. Přitažlivá sociální kurátorka musí být vždy o krok vpřed před odsouzenými zločinci, se kterými přijde do kontaktu. Snaží se naoko podporovat prostředí sexuálních predátorů, aby vyřešila záhadu své zavražděné sestry, které se stalo osudným podsvětí spojené s internetovou horkou linkou. Celia se tomuto světu dostane pod kůži – tajně, jako jedna z nich. Vášnivý thriller s Michaelem Madsenem.

Režie: Sherwood Ball
Hrají: Micheal Madsen
USA 2000, 85 min.
Orig. název: Primal Instinct
Zvuk: CZE 5.1; dts 5.1, ENG 2.0 


V pasti přízraků

Tenhle dům skrývá tajemství, které vás pohltí. Pět mladých studentů se přestěhuje do starého opuštěného sídla. Divné věci se začnou dít ve chvíli, kdy se dají do provozu staré ruské hodiny. Mobilní telefony přestanou fungovat. Všichni slyší záhadné zvuky a v domě začínají vidět přízraky – stíny lamp na zdech a rozzuřené davy, které přibíjí muže k podlaze. Živoucí noční můra se prohlubuje, když se tři z nich pokoušejí uprchnout, ale něco je přenese zpět, jakmile překročí práh domu. Temné síly poštvou studenty proti sobě, když objeví temná tajemství své minulosti. Hranice mezi opravdovým světěm a jinou realitou se prolínají a jak čas běží, musí najít cestu, jak uprchnout a vyhnout se polapení démony navždy.
Režie: David Smith
Hrají: Billie Piper, Luke Mably, Emma Catherwod
USA 2005, 91 min.
Orig. název: Spirit trap Zvuk: CZE 5.1; dts 5.1, ENG 2.0

Raptor Island

Námořní jednotka usiluje o dopadení mezinárodně hledaného teroristy a ozbrojeného pašeráka. Jeho stíhání zavede pronásledovatele až ke korálovým útesům v jihočínském moři, kde v zápětí všechny čeká zběsilý útěk před prehistorickými netvory.

Režie: Stanley Isaacs
Hrají: Lorenzo Lamas, Steven Bauer
USA 2004, 89 min.
Orig. název: Raptor island
Zvuk: CZE 5.1; dts 5.1, ENG 2.0