North Video – Xena: Princezna bojovnice – 12. DVD – 2. série

North Video v úterý  16. června 2009 v ediční řadě Světový seriál pokračuje dalším diskem s příběhy neohrožené hrdinky Xena – Princezna bojovnice, za 49,- Kč vychází disk s pořadovým číslem 12.

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, nepokojem zmítaná zem zrodila hrdinku. Byla to Xena, mocná princezna bojovnice, zocelená žárem četných bitev. Síla, vášeň a nebezpečí…

V daleké zemi vycházejícího slunce, v době dávných tradic a obyčejů, putuje odvážná princezna Xena starověkým světem, aby s věrnou přítelkyní Gabrielou po boku bojovala proti zlu a bezpráví. Díky dokonalému výcviku ovládá všechny druhy zbraní a není tedy nepřítel, kterému by se nedokázala směle postavit. Všude, kam přijde, ji její sláva předchází a postupně se tak jméno Xena stává nesmrtelnou legendou, ke které se upínají naděje chudých a utlačovaných. 

Xena: Princezna bojovnice je televizní seriál natočený na Novém Zélandu, produkovaný společností Pacific Renaissance Pictures společně s Universal Studios, která zařídila jeho distribuci. Xena se vysílala od roku 1995 do roku 2001. Seriál vznikl jako odnož seriálu Hercules: The Legendary Journeys a mnoho postav se objevilo jak v Herkulovi, tak i ve Xeně.

Celý seriál je vlastně historická fantasy, odehrávající se ve starověkém Řecku. Je však důležité upozornit, že není časově ohraničen, proto se v něm střetneme s různými orientálními, egyptskými i středověkými prvky. Seriál nám přibližuje dobrodružství udatné bojovnice jménem Xena, která bojuje s vlastní minulostí a snaží se napravovat své hříchy. Xenu během jejího putování doprovází Gabriela, mladá dívka, která se stane nejlepší přítelkyní právě Xeny. 

DVD obsahuje 2 epizody:

Obrazovka z DVD

 

3. Zabiják obrů (The Giant Killer – 14. října 1996) – 42:27

Xena se setkává s obrem Goliášem, kterého si Filištínové najali do války proti Izraelitům. V čele armády židovského národa stojí mladý David, kterého miluje Gabriela.

Nebo také:

Xena se setkává se svým dávným přítelem – obrem Goliášem. Ukazuje se, že Filištíni si ho najali do války proti Izraelitům, kteří chtějí mír. Do čela Izraelitů nastupuje mladý David, do něhož je zamilovaná Gabriela, a aby jim zajistila vítězství, musí Xena zabít svého přítele Goliáše…

Režie: Gary Jones 

Námět: John Schulian, Robert G. Tapert, R. J. Stewart

Scénář: Terence Winter 

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: Donald Duncan

Střih: Robert Field 

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Emma Brunette (Sarah), Dale Corlett (Jonathan), Dennis Hally (král Saul), Brad Homan (hlavní lučištník), John Leonard (voják), Todd Rippon (Goliáš), Antony Starr (David), Calvin Tuteao (Dagon)

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

4. Děvčata se chtějí bavit (Girls Just Wanna Have Fun – 21. října 1996) – 42:26

Xena s Gabrielou chtějí svět zbavit Bakcha, protože z dívek dělá bakchantky. Gabrielu však postihne zlá kletba, a sama se stává bakchantkou.

Nebo také:

Xena, Gabriela, Orfeova hlava a Joxer vyrážejí hledat Bakcha, aby ho zabili, protože dělá z dívek bakchantky a vrátili tak Orfeovi jeho tělo. Gabriela je však kousnuta a sama se stává bakchantkou… 

Režie: T. J. Scott 

Námět: John Schulian, Robert G. Tapert, R. J. Stewart

Scénář: Adam Armus, Nora Kay Foster 

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: Allen Guilford 

Střih: Robert Field

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Ted Raimi (Joxer), Matthew Chamberlain (Orpheus), David Goodwin (zloděj #2), Kym Kristalie (bakchantka #1), Anthony Ray Parker (Bakchus), Daniel Parker (zloděj #1)

 

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1995 – 2001

Původní název: Xena: Warrior Princess

Společnost: MCA Television / Renaissance Pictures / Studios USA Television / Universal TV

Natáčeno: Nový Zéland

 

Zadní strana obalu 

Údaje o DVD:

Menu DVD

Výběr dílu 

Délka: 2x 45 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky , anglicky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4.3

Bonus: žádný