Chaplin boxerem

Po Laurelu a Hardym se v ediční nabídce Levných knih objevuje další z hrdinů němé éry – Charlie Chaplin. Jeden z prvních „boxerských“ filmů, které se později staly samostatným žánrem, si můžete vychutnat za skutečně lidových 29,– Kč.

Tato série snímků je z éry, kdy Chaplin působil u společnosti Essanay. Navzdory Chaplinovým sporům s producenty a častému stěhování je v jeho tvorbě z tohoto období možné vysledovat obdivuhodnou návaznost a vývoj. V těchto snímcích se začíná také stále silněji projevovat jeho sociální cítění. Působení u společnosti Essanay je všeobecně pokládáno za zásadní období v Chaplinově kariéře, během nějž vytvořil svá první mistrovská díla.

Pantomimické dovednosti, jenž získal během předchozích angažmá, zde uplatnil při ztvárnění postav z nižších sociálních vrstev, ale brzy pochopil, že musí vytvořit nezapomenutelného hrdinu, který bude divákům blízký a se kterám se snadno ztotožní. A to se mu také podařilo. Budeme-li snímky sledovat chronologicky, snadno vysledujeme jednotlivá stadia vývoje Chaplinova hrdiny. Z malého tuláka se na filmovém plátně postupně stává zdánlivě prostá, vnitřně však velmi složitá postava, jejíž kouzlo nás nikdy nepřestane fascinovat.

DVD obsahuje kapitoly:

Chaplin filmovým hercem (His New Job)
Chaplin na námluvách (A Night Out)
Chaplin boxerem (The Champion)

Země původu: USA
Rok vzniku: 1915
Režie: Charles Chaplin
Scénář: Charles Chaplin
Hrají: Charles Chaplin, Lloyd Bacon, Edna Purviance, Ernest Van Pelt, Leo White, Carl Stockdale, Billy Armstrong, Billy Armstrong, Bud Jamison, Ben Turpin

Údaje o DVD:
Obraz: černobílý, 4:3
Zvuk: DD 2.0
Titulky: české
Délka: 70 minut
Region: 2
Menu: česky