Filmag válka 11 – Stalingrad 2

Žádné falešné hrdinství. Jen krev a bláto bitevního pole. To je ústřední motto sovětského velkofilmu Stalingrad, jehož druhý díl si můžete zakoupit za 39,– Kč ve čtvrtek 27. března 2008. Tento disk vydavatelství Filmag již také byl ke koupi dříve.

Můj vůdce, dovoluji si hlásit, že vojákům ve Stalingradu již nelze nařídit, aby bojovali do posledního náboje, poněvadž toho nejsou již fyzicky schopni a poněvadž ten poslední náboj již nemají…

Váleční historici spravedlivě označili Stalingradskou bitvu za největší bitvu 20. století a za mezník v průběhu Velké vlastenecké a Druhé světové války. „Kdo se zúčastnil Stalingradské bitvy, ten pochopil smysl života“, – poznamenal kdysi Grigorij Čuchraj (Tvůrce jednoho z nejlepších filmů o Velké Vlastenecké válce „Balada o vojákovi“), který přežil stalingradské peklo a zázrakem zůstal naživu.

Nejstrašnější a největší bitva v dějinách 2. světové války, která dokázala změnit průběh války. Byla to první porážka německých vojsk a vazalů fašistického Německa, která zastavila postup na východ a drtivou porážkou, kdy bylo obklíčeno a zajato více než milion vojáků.

Žánr: Válečný
Země původu: SSSR ( koprodukce USA, Francie, Československo)
Rok vzniku: 1989
Původní název: Сталинград
Délka: 87 min.
Režie: Jurij Ozerov
Scénář: Jurij Ozerov
Produkce: David Gamburg
Hudba: Jurij Levitin
Kamera: Vladimir Gusev, Igor Slabnevič
Hrají: Fjodor Bondarčuk, Powers Boothe, Sergej Nikoněnko, Fernando Allende, Michail Uljanov, Valerij Cvetkov, Boris Nevzorov, Arčil Gomiašvili, Akhim Petri, Donald Lacey, Vadim Lobanov , Bruno Frejndlikh, Sergej Garmaš, Nikolaj Krjučkov

Údaje o DVD:
Zvuk: Dolby Digital 2.0 rusky, česky (v originále DVD obsahovalo i 5.1 rusky)
Titulky: česky
Obraz: 16:9, barevný, PAL
Region: 2
Bonusy: Životopisy, Galerie vojenské techniky, O bitvě O Stalingrad