IFA music – Peklo v Pacifiku

IFA Music v poslední době přechází na válečnou tématiku a v pátek 17. září 2010 je za 49,- Kč ke koupi televizní film Peklo v Pacifiku. Filipíny… 2. světová válka, potopená válečná pokladna americké armády.

Generál Douglas MacArthur nechal v roce 1942, těsně před obsazením Filipín Japonskem, poslat ke dnu manilského zálivu šestnáct milionů dolarů ve stříbře do hlubokého moře, aby nepadly do rukou nepřítele.

Po obsazení Filipín to Japonci zjistí. Na blízkém ostrově je zřízen japonský zajatecký tábor. Mezi zajatci Japonci drží špičkové americké potápěče z US NAVY, kteří jsou schopni se ponořit do hlubokého moře pro potopený poklad.

Japonci po nich chtějí, aby stříbrný poklad našli a vylovili. Američanům se do riskantního podniku příliš nechce, ale z druhé strany je to jediná možnost, jak se dostat z tábora.

Navíc se jeden z potápěčů Clyde Preston v lágru seznámí s filipínskými partyzány, kteří potápěčům nabízejí spolupráci při útěku. Preston chce spolu s Filipínci zajatecký tábor co nejdříve opustit, ale jeho kolega Dennis by si rád do nového života odnesl i potopené stříbro…

Dobrodružný televizní film, odehrávající se v období druhé světové války, natočil v roce 1978 režisér Rolf Bayer, jenž se podílel i na scénáři. Premiérového uvedení na televizních obrazovkách se však tento americko-filipínský snímek dočkal až o sedm let později.

Na imdb.com nelichotivých 3,3 z 10, u nás na csfd.cz 47 procent: Chaotické poselství o válce a rasismu. Tohle natočil dospělý? Spíš nějaký puberťák, který viděl Most přes řeku Kwai.

Zadní strana obalu 

Žánr: Dobrodružný / Válečný

Země původu: USA / Filipíny

Rok vzniku: 1978

Délka: 86 minut

Původní název: Pacific Inferno

Režie: Rolf Bayer

Scénář: Rolf Bayer, Roland S. Jefferson, Eric P. Jones

Produkce: Jim Brown, Spencer Jourdain, Rod Perry, B. Sherry-Greenwood, Cassius Weathersby

Kamera: Mars Rasca

Střih: Ann E. Mills

Kostýmy: Bill Whitten

Společnost: Arbee / Nathaniel Productions

Natáčeno: Metro Manila, Luzon, Filipíny

Hrají: Jim Brown (Clyde Preston), Richard Jaeckel (Robert ‚Dealer‘ Fletcher), Timothy Brown (Zoe Dawson), Rik Van Nutter (poručík Dennis Butts), Dick Adair (George), Jimmy Shaw (Leroy), Wilma Reading (Tita), Dindo Fernando (Totoy), Sonny Batacan (Nardo), Pedro Faustino (Elder), Tad Horino (Yamada), Vic Silayan (plukovník Fukoshima), Butz Aquino (kapitán Kobayashi), Vic Diaz (Kempei), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: MPEG 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 

Bonus: