Blesk pro ženy – Malá Dorritka – 4. DVD

Blesk pro ženy přináší z katalogu Hollywood Classic Entertainment v pondělí 6. září 2010 za 59,- Kč závěrečnou čtvrtou část adaptace románu Charlese Dickense Malá Dorritka. Příběh lásky, cti, dluhů a naděje. Kam se otočí kolo štěstěny?  

7. díl 

Pan Dorrit se vrací do Anglie i se svou dcerou Fanny, které se nakonec podařilo vdát se za Edmunda. On i Arthur jsou strženi možností investovat do banky pana Merdleho. Arthur se však nepřestává trápit kvůli své matce a jejímu spojení se zmizením Rigauda. Pátrá po něm, protože je přesvědčen, že Rigaud ví něco o rodinném tajemství a kuje pikle v neprospěch Clennamů.

 

8. díl 

Celý Londýn je šokován, když pan Merdle spáchá sebevraždu. Ukáže se, že všechny obalamutil. Mezi tisícovkami lidí, kteří investovali do jeho podniku a zruinovali se, je i Arthur. Když se ocitne ve vězení pro dlužníky, spěchá Amy za ním. Jeho život je však v troskách a možná ho nezachrání ani láska… Rigaud přichází k paní Clennamové – co však přesně ví o její rodině a minulosti?

Zadní strana 

Žánr: Drama

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 2008

Délka: celkem 480 minut

Původní název: Little Dorrit

Světová premiéra: 26. října 2008 – Velká Británie

Režie: Adam Smith, Dearbhla Walsh, Diarmuid Lawrence

Námět: Charles Dickens

Scénář: Andrew Davies

Produkce: Rebecca Eaton, Lisa Osborne, Anne Pivcevic, Andrew Wood

Hudba: John Lunn

Kamera: Owen McPolin, Lukas Strebel, Alan Almond

Střih: Philip Kloss, Nick Arthurs, David Head

Kostýmy: Barbara Kidd

Společnost: British Broadcasting Corporation / NOVA-WGBH Boston

Natáčeno: Buckinghamshire, Velká Británie / Chenies Manor House, Chenies, Buckinghamshire, Velká Británie / Deal Castle, Deal, Kent, Velká Británie / Hampton Court Palace, East Molesey, Surrey, Velká Británie / Hellfire Caves, West Wycombe, Buckinghamshire, Velká Británie / Herefordshire, Velká Británie / Kent, Velká Británie / Londýn, Velká Británie / Luton Hoo Estate, Luton, Bedfordshire, Velká Británie / Old Royal Naval College, Greenwich, Londýn, Velká Británie / Pinewood Studios, Iver Heath, Buckinghamshire, Velká Británie / Queen’s House, Greenwich, Londýn, Velká Británie

Hrají: Claire Foy (Amy Dorritová), Tom Courtenay (pan William Dorrit), James Fleet (Frederick Dorrit), Emma Pierson (Fanny Dorritová), Arthur Darvill (Tip Dorrit), Eve Myles (Maggy), Matthew Macfadyen (Arthur Clennam), Judy Parfitt (paní Clennamová), Alun Armstrong (Jeremiah Flintwinch), Sue Johnston (Affery Flintwinchová), Bill Paterson (pan Meagles), Janine Duvitski (paní Meaglesová), Georgia King (Pet Gowanová/Meaglesová), Freema Agyeman (Tattycoram), Zubin Varla (Daniel Doyce), Amanda Redman (paní Merdleová), Anton Lesser (pan Merdle), Sebastian Armesto (Edmund Sparkler), Ron Cook (pan Chivery), Russell Tovey (John Chivery), Jason Watkins (pan Plornish), Rosie Cavaliero (paní Plornishová), Pam Ferris (paní Generalová), Andy Serkis (Rigaud), Jason Thorpe (Cavalletto), Alex Wyndham (Henry Gowan), Maxine Peake (slečna Wadeová), Eddie Marsan (Pancks), Ruth Jones (Flora Finchingová), Nicholas Jones (Scary Butler), Annette Crosbie (pan F’s Aunt), Geoffrey Whitehead (doktor), John Alderton (pan Casby), Nicholas Blane (advokát), Geoffrey McGivern (Rugg), Robert Hardy (Tite Barnacle), Darren Boyd (Tite Barnacle Jr.), Harriet Walter (paní Gowanová), Ian McElhinney (pan Clennam), Stephen Marcus (pracovník lázní), George Potts (portýr v bance), a další

Údaje o DVD:

Délka: cca 105 minut (52:17 + 52:13)

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný