DVD edice magazín speciál – Volavka II

 

Temnější, nebezpečnější, hazardnější! Pokračování mimořádně úspěšného hitu z prostředí honkongské mafie Volavka II vyšlo dnes 2. dubna 2008 v DVD edici magazín speciál za cenu 49,- Kč.

 

Lau a Yan jsou o deset let mladší a už se zařazují každý na jinou stranu zákona. Jeden bude mafián, druhý policista. Prequel k prvnímu dílu Volavky se nese ve stejném duchu jako originál a v ničem si s ním nezadá. Příběh se odehrává v době, kdy jsou oba hrdinové o deset let mladší než v jedničce a začínají budovat své pozice každý na jiné straně zákona. Jejich vztah je tu líčen o mnoho pozitivněji a byť nejsou jejich představitelé tak charismatičtí, jako hongkongské hvězdy z prvního dílu, odvádějí skvělou práci. 

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD 

 

Vlastně tu o ně ale úplně nejde. Hlavní dějová linka se stáčí k policejnímu šéfovi a mafiánskému bossovi, kteří spolu vedou letitý boj. Film tak dostává punc mafiánské gangsterky ve stylu Kmotra a ukazuje způsoby vyřizování účtů nebezpečných zločinců, tvrdé praktiky mafie i policie. Ve druhém dílu přibylo krve, akce a šokujících scén. Ve skvělém druhém dílu si tak můžete vychutnat vynikající choreografii akčních scén na letišti, popravy mafiánských bossů a přestřelky gangsterů s policií. I ve dvojce je ale kladen největší důraz na psychiku postav a hutnou atmosféru, o tom jsou obě Volavky především. Pochvalu si zaslouží také hudební doprovod filmu. Snímek rozvíjí motivy z originálu a seznamuje nás s okolnostmi, které vedly rekruty do řad policejního oddílu a nebezpečných triád. 

 

Zadní strana 

 

Žánr: Akční / Drama / Krimi / Thriller

Země původu: Hong Kong 

Rok vzniku: 2003

Délka: 99 minut (1:54:35)

Původní název: Wu jian dao 2 / Mo gan doh II

Světová premiéra: 1. října 2003 – Hong Kong 

Režie: Wai-Keung "Andrew" Lau, Alan Mak

Scénář: Alan Mak, Felix Chong

Produkce: Ellen Chang, John Chong, Lorraine Ho, Wai-Keung "Andrew" Lau, Baoping Ma, Daniel Yun

Hudba: Kwong Wing Chan

Kamera: Wai Keung Lau Man-Ching Ng

Střih: Curran Pang aka Pang Ching Hei, Danny Pang 

Kostýmy: Silver Cheung 

Společnost: Media Asia Films / Mediacorp Raintree Pictures / Eastern Dragon Film Co. Ltd. / Basic Pictures

Hrají: Anthony Wong Chau-Sang (inspektor Wong Chi Shing), Eric Tsang (Hon Sam), Carina Lau (Mary Hon), Francis Ng (Ngai Wing-Hau), Edison Chen (Lau Kin Ming), Shawn Yue (Chan Wing Yan), Jun Hu (SP Luk), Tung Cho ‚Joe‘ Cheung (Kwun), Henry Fong (Gandhi), Peter Ngor (Negro), Arthur Wong (Wah), Teddy Chan (Ching), Chung-yue Chiu (Mary), Phorjeat Keanpetch (Sunny), Shipin Ye (prominent), Ping Hui Tay (advokát Hung), Roy Cheung (právník), Kai Chi Liu (strýček John), Chapman To (Tsui Wai Keung), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 čínsky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků 

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: Trailer (2:52 čínsky s českými titulky), Fotogalerie, Z naší nabídky (trailer: Den po zítřku)

Bonusy