Blesk – Scary Movie 3

Po dlouhém čekání by se všichni netrpěliví měli dočkat. Po dříve středečních termínech 1 a 2 Blesk v pátek 22. srpna 2008 nabídne Scary Movie 3 za 49,- Kč. Teď umřeš! Ale smíchy… Ty nejlepší filmy mají vždy 3. část!

Cindy Campbell úspěšně dokončila školu a pracuje jako televizní redaktorka a moderátorka. V rámci investigativní žurnalistiky se setkává s opravdu záhadnými případy: odhaluje zvláštní kruhy v obilí, objevuje mimozemské tvory, řeší problém kruhu na smrtících videokazetách, potkává se s dětmi s podivnýma očima, dokonce dojde i k záhadnému setkání s Michaelem Jacksonem?! A aby toho nebylo málo, dozví se, že ona je ta vyvolená, která musí pomoci americkému prezidentovi zachránit Spojené státy americké a tím samozřejmě celý svět před invazí zlých a ošklivých vetřelců z vesmíru.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Scary Movie 3 si i tentokrát bere na mušku nejúspěšnější filmy roku: Pána prstenů, Harryho Pottera, Kruh, 8 míle, Matrix, ale i Znamení či hororové drama Ti druzí a mnohé současné trendy v popkultuře. Vedle osvědčeného hereckého obsazení vás čeká ve vedlejších rolích mnoho hollywoodských hvězd. 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Režie třetího dílu další parodie Scary Movie se ujal odborník na bláznivé komedie David Zucker, tvůrce filmů Připoutejte se, prosím!, Bláznivá střela, Bláznivá střela: Vůně strachu, a dalších. Filmem Připoutejte se, prosím! vytvořil nový rozměr filmové komedie, která si může dovolit bourat veškeré konvence, nemít v humoru žádné zábrany a dobírat si všechny a všechno. 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Když David Zucker dostal nabídku režírovat Scary movie 3, chopil se šance natočit další odvážnou komedii. Při sledování aktuálních filmů americké kinematografie a scény současné popkultury neodolal možnosti vše paradovat a se satirou přistoupit k tak obšírnému materiálu. Říká: „První díl Scary Movie mi připadal velmi zábavný, a když jsem shlédl variace hororových filmových hitů, viděl jsem v nich mnoho scén, které si přímo říkaly o to stát se terčem satiry či parodie. Byl jsem si jistý, že dokážeme natočit velmi zábavný film, když tyto scény obrátíme vzhůru nohama.“ 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

David Zucker přizval ke spolupráci skvělé profesionály. Kamery se ujal Mark Irwin, který pracoval na filmech Moucha, Prci, prci, prcičky 2, Blbý a blbější, Vřískot, Modrá ocel, 10 věcí, které na tobě nenávidím, Upír v Brooklynu… Na působivé zpracování si režisér přizval odborníka na speciální efekty Stuarta Robertsona, držitele Oskara ve své kategorii za film Jak přichází sny a který pracoval na speciálních efektech ve filmu Terminátor 2, Oheň, Smrtonostná past 2, Smrt jí sluší, Propast, nebo Predátor. 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Na scénáři David Zucker spolupracoval se svým dlouholetým přítelem, Patem Proftem, se kterým připravovali Bláznivé střely. Na kontě Pata Profta je autorství scénářů Policejní akademie, Žhavé výstřely, Utopenec na útěku. David Zucker o něm říká „Líbí se mi na něm, že kombinuje žánry, a to v rámci jedné scény. Například v jedné jediné scéně najdete malou dívku z Kruhu, vědmu z Matrixu i mimozemšťany ze Znamení, takže opravdu dochází ke komickým propojením.“ David Zucker práci na scénáři pojal velmi detailně, ale zároveň věděl, že vtip a satiru do scén dostane pouze na place a díky práci s herci a to se mu také podařilo. Obklopil se týmem, který se již osvědčil v předchozích dílech Scary Movie, a obohatil jej o nové herecké tváře a idoly popkultury. 

A jeden názor za všechny: 

Špatné to určitě není, ale mele se tu stále jedno a to samé dokola a možná už to nemá takový šmrnc ani šarm jako před pár lety, kdy komediím kralovala například Bláznivá střela. To mi teď připomnělo, že si tvůrci na pomoc přizvali i samotného Leslie Nielsena, který se do té doby potácel v kravinách prvního stupně a bylo ho na takovéto filmy škoda. Zde si kraví jak se mu zlíbí a tvůrci mu to tolerují, nakonec z toho vypadne nejzábavnější role celého filmu. 

Zadní strana 

Žánr: Komedie / Horor

Země původu: USA

Rok vzniku: 2003

Délka: 81 minut(1:20:43)

Původní název: Scary Movie 3

Světová premiéra: 20. října 2003 – USA, Los Angeles

Premiéra v kinech ČR: 25. března 2004

Režie: David Zucker

Námět: Shawn Wayans, Marlon Wayans, Buddy Johnson, Phil Beauman, Jason Friedberg, Aaron Seltzer

Scénář: Craig Mazin, Pat Proft

Produkce: Phil Dornfeld, Grace Gilroy, Kevin Marcy, Andrew Rona, Bob Weinstein, Harvey Weinstein, Robert K. Weiss, Brad Weston

Hudba: James L. Venable

Kamera: Mark Irwin

Střih: Malcolm Campbell, Jon Poll

Kostýmy: Carol Ramsey

Společnost: Dimension Films / Brad Grey Pictures

Natáčeno: Vancouver, Kanada / Washington, District of Columbia, USA / North Shore Studios, North Vancouver, British Columbia, Kanada / Porteau Cove Provincial Park, British Columbia, Kanada

Hrají: Pamela Anderson (Becca), Jenny McCarthy (Kate), Marny Eng (Tabitha), Charlie Sheen (Tom), Simon Rex (George), Jianna Ballard (Sue), Jeremy Piven (Ross Giggins), Anna Faris (Cindy Campbellová), Timothy Stack (Carson Ward), Elaine Klimaszewski (Elaine), Diane Klimaszewski (Diane), Camryn Manheim (Trooper Champlinová), Drew Mikuska (Cody), Regina Hall (Brenda Meeksová), Darrell Hammond (otec Muldoon), Anthony Anderson (Mahalik), Dexter Bell (chlap na toaletě), Kevin Hart (CJ), Dame Lee (rapper 1), Doron Bell (rapper 2), Simon Cowell (sám sebe), Fat Joe (sám sebe), Ajay Naidu (Sayaman), Denise Richards (Annie), William S. Taylor (pan Meeks), Patricia Idlette (paní Meeksová), David Edwards (Ralph), Frank C. Turner (bratr pana Meekse), Monica Dillon (Brendina babička), Lori Stewart (Matka Tabithy), Jim Bremner (chlapík na židli), Queen Latifah (teta ShaNeequa), Eddie Griffin (Orpheus), Edward Moss (MJ), Dee Jay Jackosn (Zubie), Leslie Nielsen (prezident Harris), D. L. Hughley (John Wilson), Ja Rule (agent Thompson), George Carlin (architekt), Deanne Henry (Tammy Fae Baker), Eric Breker (tajný opravář Jones), Master P (sám sebe), Macy Gray (sama sebe), Redman (sám sebe), Method Man (sám sebe), Raekwon (sám sebe), RZA (sám sebe), U-God (sám sebe), a další 

Menu DVD

Údaje o DVD: 

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky, slovensky, anglicky

 

Nastavení zvuku a titulků

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imb.com 1,85:1)

Bonus: Vystřižené a prodloužené scény (4:24 anglicky s českými titulky), Alternativní konec (15:30 anglicky s českými titulky), MJ přejede Codyho (0:10), Nepovedené záběry a přebrepty (4:00 anglicky s českými titulky), Film o filmu (23:22 anglicky s českými itulky), Skutečný film o filmu (4:54 anglicky s českými itulky), Hulk versus Vetřelci (O natáčení alternativního konce, 4:09 anglicky s českými titulky), Upoutávka (Trailer k filmu Scary Movie 3, 2:26 anglicky)

Bonusy

Vystřižené a prodloužené scény

Alternativní konec

Nepovedené scény a přebrepty

Film o filmu

Film o filmu

Skutečný film o filmu