Levné knihy – Mussoliniho kariéra

 

Pro příznivce dokumentů a historie je v nabídce prodejen Levných knih dokument o Benitu Mussolinim nazvaný Mussoliniho kariéra, DVD je z produkce společnosti Mido Film Brno, nyní ve výprodeji za 99,- Kč (původní doporučená cena 150,– Kč, na internetu k dostání již od 116,– Kč). 

 

Co říká přebal na DVD?

Díky vzácným záběrům máte možnost stát se svědky portrétu osobnosti, jež navždy změnila dějiny Itálie.

Benito Mussolini vládl fašistické Itálii přes dvacet let. Do svých 26 let byl budoucí „Duce“ celkem šestkrát uvězněn pro násilí, rvačky a výtržnosti. Za první světové války narukoval na frontu, kde byl zraněn výbuchem šrapnelu. Po válce byl jedním ze zakládajících členů fašistické strany bojující proti socialismu. Po volebním vítězství v roce 1922 donutili fašisté krále Viktora Emanuela III. jmenovat Mussoliniho ministerským předsedou. Ve svých 39 letech se tak stal nejmladším italským premiérem v dějinách.

Svými názory i činy Mussolini ovlivnil Adolfa Hitlera, přivedl Itálii do druhé světové války a nakonec skončil velmi neslavně.

A jaký je názor jednoho z těch, co tento dokument koupili?

„Kvalita strašná. Už v americkém originálu přes třičtvrtě filmu pořád dokola skřehotá hoboj a ruší tak výklad a míchá se s hudbou z dobových ukázek (máte pocit, jako když chytíte na rádiu dvě stanice najednou) a český překlad (s gramatickými chybami) je hozený přes celý anglický zvuk. Takže na začátku mluví Duce, komentátor to tlumočí do angličtiny a v české verzi to třetí hlas odříkává česky. Kromě toho je film dost plytký a zabývá se hlavně druhou světovou válkou. Mussoliniho mládí, zmiňované na přebalu, se do filmu v podstatě nedostalo.“

Žánr: dokument, válečný
Země původu: Itálie, USA
Rok vzniku: 2001
Délka: 60 min.

Originální název: Mussolini, Il Duce

Zvuk: česky, anglicky 5.1
Formát obrazu: 16:9