Filmag – nový filmový magazín

okud máte pocit, že nejrůznějšíchch časopisů s DVD přílohou je u náš již hodně, možná vás překvapí, že jejich počet zdaleka nekončí. Právě vyšel další zcela nový DVD časopis. Jmenuje se FILMAG a jeho vznik je komentován jeho šéfredaktorem slovy: „DVDMAGory vystřídali filmoví MAGoři“.
  

Podle úvodní proklamace bude redakce usilovat o to, aby časopis byl tím nejlepším, nejzábavnějším a nejprodávanějším časopisem na českém distribučním trhu. To nejsou určitě zrovna skromné cíle, takže uvidíme, jak se je tvůrcům časopisu podaří naplňovat. Záleží to jistě také na volbě filmů na DVD vybíraných jako přílohy časopisu. Filmag má být časopisem, který vám každý měsíc bude přinášet rozsáhlé informace o kinopremiérách, nových DVD, filmech, pohyblivých obrázcích obecně a s nimi i nějaké to překvapení na DVD v příloze.

Ano, DVD přílohy – to je to, oč tu běží především. V prvním čísle Filmagu jsou to filmy Přepadení 13. okrsku (Assault on Precinct 13) a Killer (Die xue shuang xiong).

Pokud jste čtenáři časopisu DVDMAG, jistě vám neušlo, že jména některých redaktorů jsou vám povědomá. Časopis začíná vycházet od čísla 5/2006, což možná v někom vyvolá dojem, jakoby DVDMAG zanikl, a FILMAG byl jeho přímým pokračovatelem. Ale není tomu tak, časopis DVDMAG dále pokračuje pod stejným jménem. Stejné oběma časopisům tedy zůstává slovíčko MAG v názvu. Cena nového časopisu je 295,– Kč a je tedy stejná, jako u časopisu DVDMAG. Verze bez DVD se vydávat nebude.

Přepadení 13. okrsku
Je Silvestr roku 2004 a na chátrající policejní stanici je přivezena skupinka vězňů. Mezi nimi je i nechvalně známý mafián a především nepohodlný svědek Marion Bishop (Laurence Fishburne). Budovu 13. okrsku napadnou jeho bývalí parťáci, aby zabili Bishopa a s ním všechny ostatní. Pokud chtějí přežít, musí se strážci zákona spojit s vězni a pod vedením policisty Roenicka (Ethan Hawke) společně bojovat.

Režie: Jean-François Richet
Hrají: Ja Rule, Maria Bello, Ethan Hawke, Laurence Fishburne, Kim Coates, Matt Craven a další.
Rok vzniku: 2005
Země původu: USA, Francie


Killer

Režie: John Woo
Hrají: Yun-Fat Chow, Danny Lee, Sally Yeh, Kong Chu, Kenneth Tsang, Fui-On Shing, Kwong Leung Wong
Rok vzniku: 1989
Země původu: Hong-Kong

Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou „práci“ však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů.