Amercom – Hercule Poirot DVD 20

Vydavatelství Amercom přichází v pátek 18. září 2009 s dalším diskem z kolekce Hercule Poirot, jeho pořadové číslo je 20, stojí 69,- Kč a obsahuje dvě epizody.

Záhada egyptské hrobky

Výprava britských a amerických archeologů objeví v Údolí králů hrobku, která má být prokletá. Vedoucí vykopávek sir John Willard krátce po vstupu do hrobky umírá na infarkt, brzy nato zemře na otravu krve další člen expedice a jeho syn spáchá sebevraždu. Na přání lady Willardové odlétá Hercule Poirot s kapitánem Hastingsem do Egypta…

 

Outsider

Horace Trefusis, hlavní chemik Astwellových chemických závodů, přistihne ve své laboratoři zloděje, kterému se však podaří uprchnout. Zanedlouho je majitel firmy lord Astwell nalezen mrtev ve své pracovně. Naštěstí jsou v jeho sídle právě na návštěvě Hercule Poirot a kapitán Hastings, jenž se zde účastní golfového turnaje. Pomohou tentokrát i hypnotické schopnosti slečny Lemonové?

 

V obou epizodách je použit dabing TV Prima s Jaromírem Medunou v hlavní roli. Agatha Christie měla k archeologii blízko díky svému manželovi, díky tomu vznikly povídky inspirované Egyptem a Mezopotámií – a jednou z nich je právě i povídka Záhada egyptské hrobky.

A ještě drobná poznámka: na rozdíl od obalu na DVD jsou povídky přehozené (viz. obrázek).

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1993 / 1993

Délka:  102 minut

Námět: Agatha Christie

Původní název: The Adventure of the Egyptian Tomb / The Underdog

Režie: Peter Barber Fleming / John Bruce

Produkce: Brian Eastman

Hudba: Christopher Gunning

Kamera: Norman Langley B.S.C. / Chris O‘Dell

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Hugh Fraser (kapitán Hastings), Pauline Moran (slečna Lemonová)

Záhada egyptské hrobky: Rolf Saxon (dr. Ames), Olivier Pierre (Rolf Saxon), Jon Strickland (Dr. Fosswell), Bill Bailey (Felix Bleibner), Paul Birchard (Rupert Bleibner), Simon Cowell-Parker (Nigel Harper), Grant Thatcher (sir Guy Willard), Anna Cropper (lady Willardová), Mozaffar Shafeie (Hassan), Peter Reeves (sir John Willard) a další.

Outsider: Ann Bell (lady Aswellová), Adie Allen (Lily), Denis Lill (sir Reuben), Jonathan Phillips (Charles), Bill Wallis (Horace Trefusis), Ian Gelder (Victor Astwell), Andrew Seear (Humprey Naylor), Lucy Davidson (Gladys), John Evitts (Parsons) a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3