Bontonfilm – 27 šatů

Bontonfilm uvádí v plánovaných titulech na úterý 2. listopadu 2010 romantickou komedii 27 šatů za cenu 99,- Kč. Okouzlující a sladká a navždy za družičku? Jak upozornil níže dostupný komentář, stránky vydavatele doznaly aktualizace a díky ní se vysvětlil i poněkud podivný údaj o balení "box na 8 DVD" – jedná se totiž o první kousek další řady Romantická edice s číslem II, tudíž jak bylo možno předpokládat, k DVD je přibalena (velmi povědomá) papírová krabička na plánovaných 8 titulů. A pak že nevstoupíš do téže řeky – jen je tentokrát partnerem portál Žena.cz.

Katherine Heigl (Zbouchnutá, TV seriál Chirurgové) svou přítomností rozjasňuje filmové plátno v kouzelné romantické komedii od scenáristky filmu Ďábel nosí Pradu. Katherine Heigl se představuje v roli romantické a naprosto obětavé Jane, která už sedmadvacetkrát sehrála roli družičky. Její vlastní pohádková svatba se ale zdá v nedohlednu.

 

Idealistická, romantická a nesobecká Jane je mladá, chytrá, úspěšná a pracovitá žena, jejíž hlavní obsesí je pomáhat svým kamarádkám připravovat svatby. Sice jich má za sebou už dvacet šest a dvě poslední dokonce stihla zvládnout během jediného večera, ale její vlastní štěstí je v nedohlednu. 

 

Je nešťastně zamilovaná do svého šéfa George, který jí má rád, ale nějak se mu nechce do intenzivnějšího vztahu. Jane je nesmělá, takže to vypadá, že jejich vřelý vztah nebude naplněn nikdy.

 

 

 Kevin je mladý novinář, který je toho času nucen psát do New York Times články o svatbách, i když by se raději věnoval něčemu pořádnému. A tak zatímco jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu, v patách jí je právě otravný novinář, který cítí, že článek o Jane coby svatebním maniakovi je výborný materiál. 

 

 

 

Jane ho při osobním setkání na první pohled okouzlí a Kevin se rozhodne na jejím příkladu čtenářům ukázat, o čem že ty svatby dneska jsou. Ale nějak to mezi zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak, ti dva se pořád hádají.

 

Do New Yorku také přijíždí Janeina mladší sestra Tess, která se živí jako modelka. Při prvním setkání totálně okouzlí George, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. A tak se Jane musí vyrovnat s tím, že její dvacátá sedmá svatba bude pro její sestru a George. To by se snad dalo ještě překousnout, kdyby Tess Georgeovi nelhala o své povaze, nechtěla svatbu na místě, které si vysnila Jane a nenechala přestříhat (rozumněj zničit) matčiny svatební šaty.

 

Když pak Kevinova editorka vytiskne nedodělaný článek, ze kterého Jane vychází jako naivní holčička semletá svatebním businessem, je jasné, že ani nečekané sbližování s Kevinem není na úplně nejlepší cestě. Jane se musí nadechnout a rázně konat. Rozhodne se změnit svůj osud "družičky nadosmrti".

Obrazovka z DVD 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Hodnocení se pohybuje kolem 60 procent: Zápletka jednoduchá, klasická lovestory, všechno viděno již jinde, přesto jiskření, milá nevraživost a sympatie, několikanásobný happy end – povedené oddychové klišé, které dokáže rozesmát.

Zadní strana původního vydání 

Žánr: Komedie / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 106 minut (1:46:14)

Původní název: 27 Dresses

Světová premiéra: 9. ledna 2008 – USA, Los Angeles

Kinopremiéra v ČR: 27. března 2008

Režie: Anne Fletcher

Scénář: Aline Brosh McKenna

Produkce: Gary Barber, Roger Birnbaum, Becki Cross Trujillo, Jonathan Glickman, Michael Mayer, Robert F. „Bobby" Newmyer, Erin Stam

Hudba: Randy Edelman

Kamera: Peter James

Střih: Priscilla Nedd-Friendly

Kostýmy: Catherine Marie Thomas

Společnost: Fox 2000 Pictures / Spyglass Entertainment

Natáčeno: Broadway, Manhattan, New York City, New York, USA / Club Hell – 73 Richmond Street, Providence, Rhode Island, USA / Cumberland, Rhode Island, USA / Dumbo, Brooklyn, New York City, New York, USA / East Greenwich, Rhode Island, USA / Goddard Memorial State Park – 1095 Ives Road, Warwick, Rhode Island, USA / Johnson & Wales University, Providence, Rhode Island, USA / Marble House – 596 Bellevue Avenue, Newport, Rhode Island, USA / New York City, New York, USA / Pawtucket, Rhode Island, USA / Providence, Rhode Island, USA / Warwick, Rhode Island, USA

Hrají: Brian Kerwin (Hal), Charli Barcena (mladá Tess), Peyton List (mladá Jane), Jane Pfitsch (sestřenice Lisa), Katherine Heigl (Jane), Brigitte Bourdeau (prodejkyně Olga), Judy Greer (Casey), Danielle Skraastad (nevěsta Suzanne), Marilyn L. Costello (Suzannina družička), James Marsden (Kevin Doyle), Michael Ziegfeld (taxikář Khaleel), Erin Fogel (Shari Rabinowitzová), Bern Cohen (rabín), Laksh Singh (hindský kněz), Maulik Pancholy (Trent), Krysten Titter (gotička Gina), Melora Hardin (Maureen), Edward Burns (George), Malin Akerman (Tess), David Castro (Pedro), Lyralen Kaye (instruktorka jógy), Ronald Guttman (Antoine), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, rusky

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, chorvatsky, estonsky, islandsky, litevsky, lotyšsky, rumunsky, rusky, srbsky, slovinsky, turecky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,40:1, podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: Vynechané scény, Čtyři filmy o filmu – 1. Svatební večírek, 2. To si znovu neoblékneš, 3. Jonin svět, 4. Útěk nevěst

Bonusy 

Seznam vynechaných scén