DVDMAG 2006/06 – Frankenstein, Chuckyho sémě

Téma čísla 06/2006 časopisu DVDMAG zní: animovaný svět. Není tak tedy překvapením, že v něm najdete velký přehled nejzajímavějších animovaných filmů, srovnaný pěkně podle jejich komerční úspěšnosti. A jako na přílohu se můžete těšit na 2× bonus horror!
  

DVD přílohy tohoto čísla:

Frankenstein
USA, 2004, 84 min, horor Hrají: Franka Parker Posey, Vincent Perez, Thomas Kretschmann, Adam Goldberg Režie: Marcus Nispel

Šílený vědec dokázal prostřednictvím genetického experimentu dvě stě let udržet naživu sebe i zrůdu, kterou stvořil. To absolutně změnilo jejich myšlenkové pochody. Tak schválně. Kolik Frankensteinů už jste viděli? Asi hodně. Toto výživné téma si pod ruce berou filmaři už od třicátých let. Monstrum se za tu dobu už postavilo vlkodlakovi (Frankenstein vs. Wolf Man), Drákulovi (Dracula vs Frankenstein), pořídilo si manželku (Bride of Frankenstein), mělo dokonce i syna (Son of Frankenstein). V Japonsku se v různých podobách utkalo i s několika digitálními příšerami. Legendární profesor, který „vyrobil“ člověka z několika kusů lidských těl, má zkrátka mnoho tváří, ale takto jste ho zřejmě ještě neviděli. Asi by to málokdo z vás tipoval, ale po dlouhá léta mezi námi jen tak coural i se svým životním dílem – chodícím monstrem. Frankenstein totiž dokázal díky genetickým pokusům udržet naživu sebe i zrůdu, kterou stvořil. V roce 2004 se jim ale lepí na paty policie. V Americe vyšetřuje policistka Carson O´Conner sérii hrůzných vražd. Pátrání ji dovede až k vědci a jeho stvůře. Během dlouhého experimentu však na obou z nich proběhly takové změny, které zcela změnily jejich pohled na dobro a zlo.
Film natočil Marcus Nispel, který má za sebou úspěšný Texaský masakr motorovou pilou, letos se v kinech objeví jeho slibně vypadající Pathfinder, který pojednává o válečných taženích Vikingů. Ve snímku Frankenstein klade důraz na temnou atmosféru, kterou jde nejlépe připodobnit ke kulisám filmu Sedm. Několik lekavých momentů i nechutných scén doplňuje charakteristiku filmu s prostým názvem Frankenstein. Snímek byl natočen pod producentskou taktovkou filmařské legendy Martina Scorseseho původně jako pilotní díl plánovaného televizního seriálu.

Chuckyho sémě
(Seed of Chucky) USA, 2004, 86 min., horor Hrají/mluví: Brad Dourif, Jennifer Tilly, Billy Boyd, Hannah Spearritt Režie: Don Mancini

Chucky a jeho vraždící družka Tiffany jsou přivedeni zpět do života svým osiřelým potomkem Glenem a rozpoutávají novou smršť vražedného řádění! Malá zrzavá panenka Chucky, kterou si můžete za pár babek pořídit v obchoďáku, umí víc, než byste si přáli. Kromě toho, že chodí a mluví, se také slušně ohání baseballovou pálkou, vrhá nože nebo střílí z kvéru. V téhle zákeřné panence totiž sídlí masový vrah, který krátce před svou smrtí nacpal svou duši do první věci, kterou měl po ruce. Teď se musí hodně ohánět, aby se svými padesáti centimetry výšky prosadil svoji. Krutá násilnická panenka likviduje všechny, kdo jí stojí v cestě. A přesto, že tento kriminálník jde bez milosti po každém těle, do kterého by se mohl znovu převtělit (kdo by chtěl trčet v plastové panence, že ano), dokázal se i oženit a dokonce zplodit potomka. A právě o tomto pojednává prozatím poslední díl série, který vám servírujeme jako přílohu aktuálního vydání našeho magazínu.
Série, která se dočkala již páté části, je díl od dílu více nabitá černým humorem a novými zabijáckými metodami. Postupně se také setkáváme s novými perverzními plastovými postavičkami, přičemž pátý díl odhaluje režisérovu posedlost panenkami v neředěných dávkách. Oddychová černá komedie, která rozhodně není pro děti.

Z obsahu čísla:

Za plotem a Auta

Byla jednou jedna banda lesních zvířátek, která se vydala přes živý plot omrknout, jak se žije v civilizaci. No a pak jsou tady taková podivná auta – chovají se jako lidé, mají problémy jako lidé, ale nejsou to lidé. Super animák v super provedení. Máme štěstí, protože oba nové animované filmy patří k těm lepším. Velké filmové recenze jsme obohatili zprávou o výhledu 3D animace do budoucích let.

Poseidon
Sexy Pistols
Angel – A
Zeptej se prachu
Silent Hill
V zajetí rychlosti
Krajina přílivu
Bestie Karla
Grbavica
TOP 20 DVD

Mnichov Co se stalo na olympiádě v Mnichově v roce 1972 se všeobecně ví. Co se ale odehrávalo poté nám brilantním způsobem předkládá Steven Spielberg. Film, který vzbudil negativní ohlasy na všech stranách, přichází na DVD.

V moci ďábla
Velmi solidní thriller s hororovou atmosférou o jednom ne úplně podařeném vymítání ďábla podle skutečné události.

Tucet špinavců SE
Kultovní válečný film, s Lee Marvinem jako majorem americké armády na sebevražedné misi s bandou opravdových magorů, se dočkal dvoudiskového speciálního vydání.

a mnoho dalšího…