Blue Sky Film – Dokonalý únik

Tolik jsem se soustředil na tituly, které se v plánech odsunuly na pozice následujícího roku, až jsem přehlédl, že Blue Sky Film v Platinová edici uvádí na čtvrtek 4. listopadu 2010 film Dokonalý únik. Na stránkách je opět zveřejněn obal v anglické verzi, nicméně místy se vyskytuje DVD v českém provedení s přelepenou cenou na 149,- Kč. Hra může začít.

Když se tak na český obal koukám, jestli ona by se nevyplatila univerzální upoutávka, v níž by se střídaly jen číslovky a sem tam jméno? Kolikrát už jsem tohle četl – 6 cizinců, 2 zabijáci, 1 ostrov snů. Vítejte v ráji, vstup na vlastní nebezpečí!

 

Každý občas potřebuje zmizet.

Cliff a Cydney jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Hawaii. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.

 

S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi s Ginou a Kaleovi s Cleo – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo.

 

Hodnoceno mezi 60 až 70 procenty: Napínavá zamotaná podívaná, vrcholící akčním rozuzlením. Efekt je důležitější než věrohodnost. Superkrásné exteriéry.

Zadní strana obalu 

Žánr: Mystrriozní / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2009

Délka: 98 minut

Původní název: A Perfect Getaway

Světová premiéra: 6. srpna 2009 – Nizozemí

Kinopremiéra v ČR: 3. prosince 2009 (podle jiných zdrojů 14. ledna 2010)

Režie: David Twohy

Scénář: David Twohy

Produkce: Robert Bernacchi, Bill Block, Robbie Brenner, Camille Brown, Mark Canton, Mark Fischer, Scott Fischer, Kimberly Fox, Ken Halsband, Ryan Kavanaugh, Geoffrey Taylor, Tucker Tooley

Hudba: Boris Elkis

Kamera: Mark Plummer

Střih: Tracy Adams

Kostýmy: Laura Goldsmith

Společnost: Rogue / Relativity Media / QED International / Davis Entertainment / Tooley Productions

Natáčeno: Portoriko / Havaj, USA / Jamajka

Hrají: Steve Zahn (Cliff Anderson), Timothy Olyphant (Nick), Milla Jovovich (Cydney Andersonová), Kiele Sanchez (Gina), Marley Shelton (Cleo), Chris Hemsworth (Kale), Anthony Ruivivar (Chronic), Dale Dickey (matka Země), Peter Navy Tuiasosopo (náhradník), Wendy Braun (Debbie Masonová), Jim Cruz (pilot helikoptéry), Angela Sun (dívka ve hře), Leandra Gillis (televizní hlasatelka), Amit Yogev (číšník), Carlos Alberto Lopez (opravář kamer), Katie Chonacas (K.C. dívka), Natalie Garza (K.C. dívka), Lindsay Halladay (K.C. dívka), Mercedes Leggett (Katie Nakamuraová), Leif Riddell (policista), Matt Birman (treter), Tory Kittles (Sherman / kajakář), Brandon Olive (Rick / kajakář), Holt McCallany (policejní poručík), Isaac Santiago (policejní střelec), Gugun Deep Singh (hlas Woodyho), Ryan Gesell (ženich), Evelyn Lopez (nevěsta), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: žádný