Světový film č. 10 – Planeta Opic

V desátém pokračování edice Lidových Novin „Světový film“ je pro vás připraven klasický fantastický film „Planeta opic“ natočeného podle světového knižního bestselleru Pierra Boulleho. Cena filmu je 179,– Kč.
  

Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk.

Když se astronaut Taylor (Charlton Heston) a jeho dva kolegové proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Taylor je odchycen a uvězněn ve městě – zbytek posádky a později i několik opic se mu snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní. Ale v samém závěru všichni zjistí strašnou věc…

Planeta opic je v mnohém průlomový film. Nastavil jakousi pomyslnou laťku, od které se odvíjely další filmy s podobným zaměřením (Star Trek, Star Wars, Superman). Stal se také inspirací pro televizní seriály, kreslené filmy, nespočetné knihy komiksů, a vytvořil tak jistý fenomén, který má tu zajímavou vlastnost, že buď vás osloví a stanete se jeho fanouškem, anebo vám to nic neřekne a pak jen budete kroutit hlavou, co na tom všichni mají.

Pokud se řadíte k té první skupině, nenechte si ujít možnost získat originální DVD s českým dabigem, které právě vyšlo.

Režie: Franklin J. Schaffner
Hrají: Charlton Heston, Roddy McDowall, Kim Hunter, Maurice Evans, James Whitmore, Norman Burton
Originální název: Planet of the Apes
Produkce: Arthur P. Jacobs
Hudba: Jerry Goldsmith
Natočeno: 1968
Délka: 112 minut
Přístupno: od 12 let

Údaje o DVD:
Zvuk: dolby stereo
Dabing: český, anglický, polský, maďarský
Titulky: české, anglické, polské, maďarské, turecké, arabské, hebrejské, portugalské
Délka: 107 min.