Hollywood Classic Entertainment – Kajínek

Tak měly ženské u nás v Albertu před časem pravdu, když se ve frontě u pokladny bavily o tom, že v naší tiskárně se místo krabic na mléko začaly tisknout obaly na letošní domácí kinohit… Hollywood Classic Entertainment neskutečně rychle zařazuje do pultového prodeje v pátek 19. listopadu 2010 za 199,- Kč trhák Kajínek. Neptejte se. Nepátrejte. Snažte se neslyšet… Až uvidíte nespravedlnost, zavřete oči! Znát pravdu je nebezpečné.

Thriller inspirovaný skutečným příběhem.

Jiří Kajínek nemá co ztratit. Je odsouzený na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Mladá advokátka se mu i přes jeho nedůvěru snaží neúnavně pomoci a obnovit proces. Musí zajistit nové důkazy a zároveň čelit nátlaku policie, aroganci soudu a strachu svědků. Brzy zjistí, že je nebezpečné se ptát. I přesto ji Kajínkova kauza přitahuje. Jaký pro to má důvod?

 

Co nutí všechny lhát a vyhýbat se pravdě? Kdo stojí v pozadí? Je možné uspět v boji se systémem?

 

Kajínek už nevěří nikomu, kromě sebe. Jeho vůle bojovat mu jako jedinému pomůže utéci z nejostřeji střeženého vězení v České republice. Bude se mstít nebo chce dokázat svou nevinu?

 

Zásadní otázku si ale Kajínkova advokátka dlouho nechce položit. Co před ní její klient tají? Co ještě Jiří Kajínek nikdy nikomu neprozradil?

 

To vše se dozvíte v kriminálním thrilleru plném akčních scén, emocí a zcela nových kontroverzních informací o celém případu.

 

Film je inspirovaný skutečným příběhem Jiřího Kajínka, který si právě odpykává doživotní trest jako údajně první český nájemný vrah. Nic na tom nezměnili ani tři ministři spravedlnosti, kteří podali stížnost na chyby při vyšetřování. Soud však obnovu procesu nepovolil.

Bez ohledu na to, co je a co není pravda, film výborný – zřejmě první český povedený blockbuster. Pro jiné ovšem pouze nechutně nafouknutá bleskovonovácká bublina o uměle vytvořeném světci…

Zadní strana obalu 

Žánr: Akční / Drama / Krimi / Thriller

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2010

Délka: 110 minut

Kinopremiéra v ČR: 5. srpna 2010

Režie: Petr Jákl ml.

Pomocná režie: Tomáš Zelenka

Scénář: Marek Dobeš, Petr Jákl ml., Petr Bok

Dramaturgie: Petr Bok

Produkce: Petr Jákl st., Petr Jákl ml., Igor Konyukov, Luboš Vala

Hudba: Václav Noid Bárta

Kamera: František A. Brabec

Asistent kamery: Michal Škoda

Střih: Matouš Outrata

Kostýmy: Jaroslava Pecharová

Masky: Jiřina Pahlerová

Architekt: Jiří Sternwald

Zvuk: Martin Jílek, Jan Martínek

Odborný poradce: Josef Klíma, Janek Kroupa

Společnost: J.B.J. Film

Hrají: Konstantin Lavroněnko (Kajínek – mluví Jan Šťastný), Tatiana Vilhelmová (Kajínkova obhájkyně), Bogusław Linda (Doležal – mluví Jan Vondráček), Vladimír Dlouhý (Novotný), Michal Dlouhý (Lejčko), Werner Daehn (Perner – mluví Vasil Fridrich), Josef Klíma (reportér), Norbert Lichý (Švehla), Václav Noid Bárta (Křížek), Ken Duken (Bukovský – mluví Jaromír Nosek), Daniel Svoboda (velitel Urna), Alice Bendová (Křížková), Deana Jakubisková (soudkyně Gorecká), Hynek Čermák (bachař Pakosta), Marek Vašut (tiskový mluvčí), Jana Krausová (Doležalová), Richard Němec (Vlasta Klempár), Milan Horvát (Zbyněk Klempár), Petra Arnautová (Fastová), Romana Jákl Vítová (reportérka), Josef Šebek (ministr), Lukáš Král (redaktor), Karel Zima (Bujón), Natálie Topinková (Klempárová), Leoš Juráček (státní zástupce), Přemysl Bureš (Kozák), Petr Jákl, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící, anglicky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1)

Bonus: na rozdíl od plného vydání asi žádný