DVD HIT+ – Oko

  

Mun Wong Kar je od dvou let slepá. Ve dvaceti podstoupí operaci, která jí umožní znovu spatřit svět očima neznámého dárce. Transplantace zraku vrátila ztracený smysl. Vidí ale věci, které nikdy nezažila, potkává lidi, které nikdo nezná. Aby se démonů cizí minulosti zbavila, musí dokončit, co jiní nestihli. Oko vychází v edici DVD HIT dnes 29. dubna 2008. Cena 49,– Kč.

 

Pozoruhodný thriller Danny a Oxide Pangových o dívce, která jako malá oslepla, a jako dospělé jí transplantace zraku vrátila ztracený smysl. Vidí ale věci, které nikdy nezažila a poznává lidi, které nikdy nepotkala.

 

Když operatér Wag dovolí dívce sundat obvazy, začíná Mun znovu objevovat svět kolem sebe: svou tvář v zrcadle, předměty, lidi kolem sebe. Zároveň však zděšeně zjišťuje, že se z pozvolna se rozptylující mlhy vynořují i věci, které nevidí nikdo jiný než ona: stínové přízraky a události, jejichž smysl jí uniká a které ji stále trýznivěji pronásledují. Zdá se, že se scházejí všude tam, kde má někdo zemřít. Munin svět se mění v mučivou, nepochopitelnou noční můru. Když se Mun vrátí z kliniky domů, babička a sestra vše přičítají šoku z nové situace. Zprvu si to myslí také operatérův mladý synovec, psycholog Lo, který měl dívce původně pomoci adaptovat se na její „nový“ smysl a který se do ní zamiloval. Mun ho však přesvědčí, že její problémy souvisejí s osobou neznámého dárce, který jí předal své přízraky a traumata. Stopa dívku a Loa zavede do thajského Bangkoku, kde vyhledají matku mladé ženy, jež spáchala sebevraždu a jejíž oči teď Mun nosí. Mun cítí, že je na dosah odhalení démonů cizí minulosti. Postačí, když znovu prožije tragické okamžiky ze života nešťastné vesničanky Ling Chiu Wai, aby získala právo na vlastní pohled na svět?

 

Asijský filmový horror se neustále zlepšuje, a po filmu „Ring“ je „Oko“ jenom dalším důkazem tohoto faktu. Některé scény jsou skutečně děsivé, zvláště scéna ve výtahu. Nadpřirozené elementy ve filmu tak trochu připomínají film „Šestý smysl“. 

 

Volba kapitol 

 

Žánr: horror
Země původu: Thajsko, Velká Británie, Hongkong, Singapur

Rok vzniku: 2002
Délka: 100 minut
Režie: Oxide Pang, Danny Pang,
Scénář: Oxide Pang, Jo Jo Yuet-chun Hui
Hrají: Angelica Lee, Lawrence Chou, Candy Lo a další.

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital DTS, 5.1 čínsky, 5.1 česky

Titulky: česky on/off

Nastavení zvuku a titulků 

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9  

Bonus: o titulu