Amercom – Hercule Poirot DVD 45

Vše pomalu spěje k závěru, k němu se blíží i edice Hercule Poirot  z vydavatelství Amercom. Od 10. září 2010 je možné na stáncích a i leckde jinde zakoupit DVD číslo 45 za cenu 69,90Kč, jeho titul zní Viděla jsem vraždu.

Tentokrát musí Poirot vyřešit záhadu smrti Joyce Reynoldsové – dívenky, kterou někdo zavraždil. Vychází najevo, že krátce před svou smrtí vyprávěla Joyce na večírku o tom, že byla kdysi svědkem vraždy, a je tedy možné, že právě proto musela zemřít. Joyce ovšem měla pověst nenapravitelné lhářky, a tak se Poirot musí vypořádat nejen s rafinovaným vrahem, ale i s nedůvěrou okolí včetně policie…

Opět se setkáváme s Poirotovou přítelkyní spisovatelkou Oliverovou – v minulém díle „vynechala", i když ne doslova; hra, na které se Poirot dozví o svém dalším případu (a jejíž závěr nepotřebuje vidět) je napsána právě podle detektivky této spisovatelky. DVD opět neobsahuje dabing, ale dobrou detektivku si i příznivec českého švitoření vychutná jistě i s titulky – byť pro fajnšmekry je připraven i polský lektor :-)

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2010

Délka:  95 minut

Původní název: Halowe’en Party

Režie: Charles Palmer

Produkce: Karen Thrussell

Kamera: Cinders Forshaw BSC

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Amelia Bullmore (Judith Butler), Zoë Wanamaker (Ariadne Oliver), Deborah Findlay (Rowena Drake), Mary Higgins (Miranda Butler), Sophie Thompson (paní Reynoldsová), Georgia King (Frances Drake), Ian Hallard (Edmund Drake), Timothy West (reverend Cottrell), Fenella Woolgar (slečna Whittakerová), Macy Nyman (Joyce Reynolds), Richard Breislin (Leopold Reynolds), David Yelland (George), Paola Dionissoti (paní Goodbodyová), Julian Rhind-Tutt (Michael Garfield), Paul Thornley (inspektor Raglan), Vera Filatova (Olga Seminoff), Phyllida Law (paní Llewellyn-Smythová), Eric Sykes (pan Fullerton) a další.  

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9