Tajemství Sahary

Některé tituly se na pultech objevují znova a znova. Příkladem, kterému se budu věnovat tentokrát, je TV seriál Tajemství Sahary. Pro krátké zopakování, minisérie je čtyřdílná, na jednom disku jsou dva díly, aktuální nabídka zní – 29 Kč za jeden disk (celkem tedy 58 Kč), zabaleno v papírové DVD pošetce, místo prodeje – prodejny Levných knih.

Ale co tomu předcházelo? Ještě v závěru loňského roku, v istopadu 2007, byl seriál k dostání na pultech prodejen „Levných knih za cenu 99 Kč za jeden disk , přičemž vyšel na dvou discích. Vydavetelem byla společnost KaB Music. Stejná společnost poté v březnu 2008 zkusila štěstí i jako distributor a stejný titul byl nabídnut ve stánkovém prodeji za cenu 49 Kč za každý disk. Podrobně jsme psali zde , a zde.

Co dodat na závěr? Při současném boomu vydávání nových a nových titulů a při vzrůstajícím počtu vydavatelů na trhu „levných“ DVD lze takové výprodeje očekávat stále častěji. Otázkou jenom je, kde se objeví, v jakém množství a za jakých cenových podmínek.

Bavil jsem se se svým „prodejcem“ DVD a jestliže v první fázi prodejů nemusel skoro nic vracet, protože neměl strach o doprodání v dalších týdnech, dnes už pečlivě volí, kolik kousků z neprodaných DVD si ještě ponechá a co po týdnu vrátí zpět.