Amercom – Slečna Marplová 8 – Není kouře bez ohýnku

Dne 24. července 2009 máme možnost zakoupit další DVD z edice Slečna Marplová od vydavatelství Amercom. Tentokráte je to za 69,- Kč film Není kouře bez ohýnku.

Obyvatelé poklidného městečka Lymstock začnou náhle dostávat urážlivé anonymní dopisy. Když spáchá manželka jednoho váženého občana sebevraždu poté, co takový dopis obdržela, zahájí policie pátrání; krátce na to však dojde i k vraždě. Slečna Marplová se ale nakonec přičiní o to, že je pachatel chycen při pokusu o další zločin.

 

 

Osobně mohu už jen dodat, že celý film začíná příjezdem dvou sourozenců právě do tohoto městečka, neboť mužská část sourozenecké dvojice měla havárii na motorce a lékař mu doporučil relaxaci na venkově – kde je celkem platnou oporou slečně Marplové. A pro oba se jimi nesnášený venkov možná stane novým domovem.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2005

Délka:  93 minut

Původní název: The Moving Finger

Režie: Tom Shankland

Produkce: Matthew Read

Kamera: Cinders Forshaw BSC

Scénář: Kevin Elyot

Hudba: Dominik Scherrer

Hrají: Geraldine McEwan (slečna Marplová), James D’Arcy, Ken Russell (reverend Caleb Dane Calthrop), Frances De La Tour (Maud Dane Calthrop), Thelma Barlow (Emily Barton), Jessica Stevenson (Aimee Griffith), Sean Petrwee (dr. Owen Griffith), Imogen Stubbs (Mona Simmington), Harry Enfield (Richard Simmington), Kelly Brook (Elsie Holland), John Sessions (Cardew Pye), Rosalind Knight (Partridge), Emilia Fox (Joanna Burton), Ellen Capron (Agnes), Talulah Riley (Megan Hunter), Angela Curran (slečna Ginchová), Keith Allen (inspektor Graves), Stephen Churchett (koroner)

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, anglicky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9