Řitka Video – Gormiti 4. DVD

Když se místy objevil v prodeji první disk tohoto animovaného seriálu, podívejme se do katalogu společnosti Řitka Video na další dostupná DVD příběhů o nepřemožitelných vládcích přírody Gormiti. Na řadě je číslo 4. Ve stánkovém prodeji se toto DVD objevilo v pátek 31. prosince 2010, za nestánkových 149,- Kč.

Po celém světě proslavené postavičky ožívají v animovaném seriálu, který ve strhujícím zpracování seznámí diváky s vládci země, vzduchu, vody a lesa.

Příběh Gormitů začíná velmi dávno na vzdáleném ostrově… Nádherný ostrov Gorm byl kdysi obydlen mírumilovnými a přírodu milujícími lidmi. Žili tu pod vedením Starého mudrce, strážce tajemství a kouzel, poklidně ve své vesnici na úpatí spící sopky, která nikdy neohrozila jejich domov. Až doteď…

Nyní ostrov bičují a terorizují zlí tvorové, vedeni hrůzostrašným Pánem lávy. Napětí roste, jedna bitva střídá druhou a nepolapitelné zlo chystá ze svého úkrytu závěrečný útok na zničení Gormu. Zavládne na tomto překrásném ostrově ještě někdy mír? Budoucnost musí rozhodnout!

Na disku jsou 3 epizody:

Kořen zla (Root Of Evil)

 

Výpadek proudu (Shock To The System)

Churavý den (Sick Day)

 

Lavion si nedá pokoj a s pomocí probuzené spící sopky hodlá začoudit celý Gorm, aby mohl spolu s Bombosem ovládnout, co se dá. Při záchraně lesa ale Toby poruší jedno z pravidel a pronese přes bránu původně docela malou kytičku.

 

 

Hrůzoděsova supertajná zbraň zničí v celém Neřešíně rozvodnou síť a město zůstane bez elektrické energie, což ale není nic proti tomu, co s ní vyvádí v zemi Gormitů – pochopitelně jen do doby, než opět dostane za vyučenou.

 

 

A do třetice Lidé země z Gormu při budování obrany svého města rytím vytvářejí problémy v Neřešíně – sice „jen" chtějí ochránit svého šampiona, Velkého skalního býka, proti najatému žoldákovi, ale bez pomoci Vládců přírody a jejich kýchání se neobejdou.

 

Žánr: Animovaný

Země původu: Francie / Itálie

Rok vzniku: 2008

Délka: každá epizoda cca 22 minut (21:31 + 21:26 + 21:40)

Původní název: Gormiti: The Lords of Nature Return!

Režie: Pascal Ropars, Sylvain Girault

Scénář: John Behnke & Robert Humphrey, Brian Swenlin, Mike Kubat

Produkce: Vincent Chalvon-Demersay, Enrico Preziosi, Dario Berte

Hudba: David Vadant, Noam Kaniel

Společnost: Canal J / Giochi Preziosi / M6 / Marathon Media Group / Mediaset

Hrají: hlasy v původním znění – Henry Banks, Melissa Fahn, Donn A. Nordean, Sam Riegel

České znění (2010): Josef Pejchal, Ladislav Špiner, Zdeněk Rumpík, Stanislav Lehký, Petra Tenorová, Kristýna Jelínková, Alena Kašová, Oldřich Vajsar, Marcela Bártová, Petr Dohnal

Údaje o DVD:

Na začátku DVD upoutávka na časopis Koník Filly (nasbírej všech 48 koníků), dále časopis Překvápko (The Simpsons, Doba ledová, Želvy Ninja, Mašinka Tomáš, Crazy Frog – uvnitř hračka), figurky Gormitů (35, svítí ve tmě, poloprůhledné části, mění barvu), figurky TMNT (teenage mutant ninja turtles).

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádný

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: další DVD (náhledy obalů dalších titulů z katalogu)