Filmag válka film 17. – Patrola prokletých

Po řadě filmů zaměřených na druhou světovou válku se v historii posuneme tentokrát o hodně velký kus dopředu: k válce ve Vietnamu. V úterý 29. 04. 2008 v edici Filmag – válka vyjde válečný film Patrola prokletých. Cena 39,- Kč.

Během vietnamské války se vojenská hlídka vydává plnit úkol, který by se možná stal jen jedním z mnoha zapomenutých válečných kroků, kdyby skupinu nedoprovázel válečný reportér. Tento kameraman mezi vojáky známý jako MoPic doprovází pěchotní voj na hlídce během vietnamské války. Aglický název filmu 84 Charlie MoPic je odvozen ze zkratky Army Military Occupational Specialty code „84C20“, což je právě označení pro válečného kameramana.

On a především jeho kamera se stávají svědky událostí, během nichž nejen bezprostředně zaznamenají průběh plnění povinností, ale podaří se jim i nahlédnout hlouběji do životů řadových vojáků. Celý příběh tak vlastně sledujeme okem MoPicova objektivu. Vojáci jsou často vystrašení, frustrovaní a unavení. Nepřítel je v džungli neviditelný a všudypřítomný.

Netradiční válečný snímek přináší filmařsky originální pohled na válku ve Vietnamu, za což byl nominován například na cenu prestižního festivalu nezávislých filmů v Sundance.

Herec jedné z hlavních postav Richard Brooks byl v roce 1989 ještě neznámý, ale později jsme ho mohli vidět například ve filmu Právo a řád (Law and Oder), kde hrál pomocníka okresního prokurátora Paula Robinetta.

Originální název: 84C MoPic
Země původu: USA
Rok vzniku: 1989
Žánr: Válečný

Režie: Patrick Sheane Duncan
Hrají: Richard Brooks, Glenn Plummer, Dale Dye, Jonathan Emerson, Nicholas Cascone, Jason Tomlins, Christopher Burgard, Glenn Morshower, Byron Thames, Russ Thurman, Joseph Hieu, Don Schiff

Výroba: New Century/Vista Film Co.
Kamera: Alan Caso
Produkce: Michael Nolin, Stephen Hunter Flick, Jill Griffith,
Střih: Stephen Purvis
Hudba: Donovan

Údaje o DVD:


Zvuk: česky 2.0, anglicky 2.0
Titulky: česky
Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (1,33:1)
Bonus: žádný
Délka: 91 minut

E-shop Řitka video, s.r.o.