Filmag zábava – Válka samurajů

Trio samurajských filmů v obálce Filmagu v pátek 26. listopadu 2010 za 59,- Kč uzavírá v ediční řadě Zábava Válka samurajů. Ten jsme na rozdíl od předchozích dvou k dispozici neměli, tudíž jen zprostředkované informace. Osudy slavného válečníka v historickém velkofilmu.

Unikátní samurajský film, jenž strhne nejen nadupanými bojovými scénami, ale také působivým námětem, který se dodnes řadí k nejvíce propracovaným příběhům daného žánru.

Snímek vychází z osudů skutečné historické postavy – slavného japonského samuraje Sanady Yukimury, který na přelomu 16. a 17. století se svou armádou zvítězil v mnoha bitvách. Pod přezdívkou "Purpurový démon války" vyrážel do boje proti mocnému klanu Tokugawa, který disponoval mnohem větší vojenskou silou. Přesto se statečný válečník Sanada pustil do několika krvavých bitev, které vešly do samurajské historie pod názvem Obléhání Ósaky.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Vysoko přes 80 procent na imdb.com, csfd.cz těsně pod 80 a poněkud zvláštní komentář. O moc lepší to není ani v zahraničí: Film o skutečné osobě, boji u hradu Osaka a velmi nekonvenčních bojových metodách je prodchnut silně nereálnou magií.

Zadní strana obálky 

Žánr: Akční / Drama

Země původu: Japonsko

Rok vzniku: 1979

Délka: 148 minut (2:27:58)

Původní název: Sanada Yukimura no bouryaku

Světová premiéra: 1. září 1979 – Japonsko

Režie: Sadao Nakajima

Scénář: Kazuo Kasahara, Isao Matsumoto, Sadao Nakajima

Hudba: Masaru Satô

Kamera: Shigeru Akatsuka

Společnost: Toei Company

Hrají: Hiroki Matsukata (Yukimura Sanada), Kinnosuke Nakamura aka Kinnoskue Yorozuya (šógun Ieyasu Tokugawa), Ichirô Ogura, Minori Terada, Chiezo Kataoka, Mieko Takamine, Jun Hamamura, Teruhiko Aoi, Tetsurô Tanba, Hiroyuki Sanada, Shôhei Hino, Kensaku Morita, Yoko Akino, Seizo Fukumoto, Yûko Asano, a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 japonsky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvukové stopy 

 

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,66:1, podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: další DVD (náhledy obalů)