MagicBox – Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

MagicBox v pondělí 22. listopadu 2010 začal nabízet další blockbusterovou řadu, za 199,- Kč na pulty dorazil film Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. Jak se probíralo na několika diskuzích – v trafikách to začíná vypadat na vysokohorskou přirážku za pohodlí. Většina takto nabízených disků je totiž k sehnání daleko levněji, v celých kolekcích ještě levněji, nebo dokonce v luxusnější výbavě včetně mnoha bonusů.

Producent Jerry Bruckheimer (Pearl Harbor) a režisér Gore Verbinski (Hon na myš) spojili své síly a natočili dobrodružný film PIRÁTI Z KARIBIKU: PROKLETÍ ČERNÉ PERLY.

Nenapravitelný, ale okouzlující pirát kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) je sice všemi mastmi mazaný, ale přesto přijde o svou loď. Černou perlu mu totiž ukradne jeho největší rival, lstivý kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) a ihned s ní zaútočí na město Port Royal.

Nelítostná bitva má jediný cíl: únos místodržitelovy krásné dcery Elizabet (Keira Knightley). Na její záchranu se ihned vydává přítel z dětství Will Turner (Orlando Bloom). I když jsou jeho úmysly šlechetné, sám na podobný úkol nestačí. Proto se spojí s Jackem, který zase touží získat zpět svou loď Černou perlu. Ani jeden však netuší, že prokletý poklad změnil Barbossu a jeho posádku v nesmrtelná stvoření.

Příběh plný napětí, dobrodružství, soubojů, tajemství, humoru, fantastických postav a nevídaných triků je jedním z nejpozoruhodnějších filmů, který byl kdy natočen. Proto rozhodně nesmí chybět ve vaší sbírce.

Žánr: Komedie / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Země původu: USA

Rok vzniku: 2003

Délka: 140 minut

Původní název: Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Světová premiéra: 28. června 2003 – USA

Kinopremiéra v ČR: 28. srpna 2003

Režie: Gore Verbinski

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie, Jay Wolpert

Produkce: Jerry Bruckheimer, Paul Deason, Bruce Hendricks, Chad Oman, Pat Sandston, Mike Stenson

Hudba: Klaus Badelt

Kamera: Dariusz Wolski

Střih: Stephen E. Rivkin, Arthur Schmidt, Craig Wood

Kostýmy: Penny Rose

Společnost: Walt Disney Pictures / Jerry Bruckheimer Films / First Mate Productions Inc.

Natáčeno: Kalifornie, USA / Dominikánská republika / Svatý Vincenc a Grenadiny / Dominika

Hrají: Johnny Depp (Jack Sparrow), Geoffrey Rush (Barbossa), Orlando Bloom (Will Turner), Keira Knightley (Elizabeth Swannová), Jack Davenport (Norrington), Jonathan Pryce (guvernér Weatherby Swann), Lee Arenberg (Pintel), Mackenzie Crook (Ragetti), Damian O’Hare (poručík Gillette), Giles New (Murtogg), Angus Barnett (Mullroy), David Bailie (Cotton), Michael Berry Jr. (Twigg), Isaac C. Singleton Jr. (Bo’sun), Kevin McNally (Joshamee Gibbs), David Schofield (Mercer), Treva Etienne (Koehler), Zoe Saldana (Anamaria), Nej Adamson (krátký námořník), Guy Siner (správce přístavu), Ralph P. Martin (pan Brown), Paula J. Newman (Estrella), Paul Keith (Butler), Dylan Smith (mladý Will), Lucinda Dryzek (mladá Elizabeth), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky

Titulky: česky, anglicky, slovensky, maďarsky, bulharsky, řecky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: Komentáře tvůrců: režisér Gore Verbinski s Johnnym Deppem, producent Jerry Bruckheimer s Keirou Knightley a Jackem Davenportem, scénáristé Stuart Beattie, Ted Elliott, Terry Rossio a Jay Wolpert

Uvádět v dnešní době v seznamu speciálních bonusů Interaktivní menu a Český dabing 5.1 + české titulky je velmi, velmi zábavné