Bontonfilm – StreetDance (2D + 3D)

Bulvár je prostě bulvár a jeho síla je nečekaná. V pondělí 22. listopadu 2010 se s logem Blesku, dlouhodobě přinašeče titulů H.C.E., objevuje v nabídce za 199,- Kč titul z katalogu Bontonfilmu, jeden z „moderních“ 3D titulů StreetDance. DVD obsahuje 2D i 3DV verzi filmu. 3D verzi můžete sledovat na standardních televizorech a DVD přehrávačích. 3D TV a 3D Blue-ray přehrávače nejsou třeba! Speciální brýle pro zhlédnutí filmu získáte 26. 11. 2010 společně s deníkem Blesk.

Dva světy, jeden sen. První taneční film ve 3D!

Život Carly připomíná pohádku. Chodí s charismatickým Jayem a jejich taneční skupina se právě probojovala do finále tanečního mistrovství UK Street Dance Championship. Pohádka ale končí ve chvíli, kdy Jay Carly i skupinu opustí a všechny sny o taneční slávě se tak rychle začínají hroutit.

Zlomená Carly bojuje ze všech sil, aby skupině i sobě dokázala, že k vítězství je může dovést i ona, nicméně po sérii nepříjemností a osobních porážek, mezi které patří i ztráta zkušebny, začíná o svých vůdčích schopnostech vážně pochybovat. Spása přichází v podobě učitelky baletu Heleny, která je fascinována schopnostmi a nadšením Carly a celé skupiny a nabídne jim, že mohou trénovat v luxusním studiu baletní akademie. Podmínkou ale je, že budou spolupracovat s jejími baletními tanečníky.

Helena doufá, že Carlyino nadšení a vášeň pramenící ze street dance nakazí i její mladé svěřence před konkurzem do prestižního britského Královského baletu. Na otázku, zda tyto dvě skupiny tanečníků najdou způsob, jak před finále tanečního mistrovství UK Street Dance Championship a před konkurzem do britského Královského baletu začít spolupracovat, odpoví historicky první 3D taneční film, který je inspirujícím a vzrušujícím výletem po britské scéně street dance a který představí mimo jiné i hvězdy populární televizní soutěže Britain´s Got Talent – George Sampsona a skupiny Flawless a Diversity.

TřiDé neTřiDé, hodnocení nedosáhlo ani na 60 procent na imdb.com, csfd.cz popravuje hlouběji, těsně nad 40: Schematické, pózérské, jednorozměrné, klišoidní, s trapnými dialogy a se zbytečným 3D, snaha spojit balet a streetdance vyšla zcela naprázdno.

Žánr: Drama

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2010

Délka: 95 minut

Původní název: StreetDance 3D

Světová premiéra: 19. května 2010 – Francie

Kinopremiéra v ČR: 27. května 2010

Režie: Max Giwa, Dania Pasquini

Scénář: Jane English

Produkce: Arnab Banerji, Paula Jalfon, Christine Langan, Allan Niblo, Rupert Preston, James Richardson, Jim Spencer

Kamera: Sam McCurdy

Střih: Tim Murrell

Kostýmy: Andrew Cox

Společnost: Vertigo Films / BBC Films / Little Gaddesden Productions / Paradise F. X. Corp.

Natáčeno: Londýn, Velká Británie

Hrají: Charlotte Rampling (Helena), Nichola Burley (Carly), Rachel McDowall (Isabella), Richard Winsor (Tomas), Sianad Gregory (Chloe), Patrick Baladi (pan Harding), Jeremy Sheffield (Michael), Eleanor Bron (madam Fleurie), Frank Harper (Fred), Ukweli Roach (Jay), George Sampson (Eddie), Sacha Chang (Aimee), Tameka Empson (Sharonda), Jocelyn Jee (Delilah), Jennifer Leung (Bex), Teneisha Bonner /Shawna), Lex Milczarek (Boogie), Bradley Charles (Frankie), Hugo Cortez (Gabe), Kofi Aggyman (Mack), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky, česky pro nesylšící

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: