Codi – Jára Cimrman – Čech nebo Rakušan?

V úterý 14. prosince 2010 se Zlatá edice Českého rozhlasu, která se od té běžné liší plastovou krabičkou a cenou 99,- Kč, vrací k dílu slavného génia v podání Salónu Cimrman. Codi přináší další CD s názvem Jára Cimrman – Čech nebo Rakušan?

Veřejné nahrávky Českého rozhlasu 2 – Praha, v letech 1998 – 2001

 

19. prosince 1998 došlo v Šémanovicích na Kokořínsku k dějinné události. Po devítileté pauze obnovil právě zde svou činnost známý Salón Cimrman z Prahy, u jehož zrodu stáli v roce 1980 cimrmanologové Jiří Šebánek (ten dal kdysi Cimrmanovi jméno a přišel s nápadem pořádat cimrmanologické semináře ) a dnes již nežijící hudebník Karel Velebný (alias dr. Evžen Hedvábný, v jehož domku byl v roce 1966 učiněn nález truhly s rukopisy do té doby naprosto neznámého génia Járy Cimrmana). První představení, které Salón Cimrman v předvánoční době onoho roku 1998 uvedl, byl Cimršantán, exkurze do kabaretu Járy Cimrmana.

 

Jára Cimrman – Čech nebo Rakušan? (2001) – 39:46

 

Účinkují: Václav GLAZAR (coby zástupce Cimrmanova odpůrce prof. Fiedlera z Vídně), Miloň ČEPELKA, Karel BARTONÍČEK, Martin ZÁKRAVSKÝ, Ondřej SUCHÝ, Jiří ŠEBÁNEK

Režie: Markéta Koštáková

 

01. Petr Skoumal / Jirí Šebánek: Dítě štěstěny – 2:05

zpívá Martin Zákravský

 

02. Ota Beufortová / Jiří Šebánek: Lulkový tabák Vihorlat – 3:40

zpívá Miloň Čepelka

 

03. Johann Strauss ml. / Jiří Šebánek: Vídeňská krev a plzeňské pivo – 2:12

zpívá Martin Zákravský

 

04. Johann Strauss st.: Radeckého marš – 1:07

Hraje Trio Radka Krampla (Radek Krampl, Pavel Razím, Vít Švec)