Popron – Červená Karkulka

Na pulty sice dle původních očekávání měla dorazit jiná DEFácká pohádka, Popron ale nakonec v úterý 30. listopadu 2010 nabízí za 49,- Kč klasiku Červená Karkulka.

Klasická filmová pohádka podle bratří Grimmů! Malá holčička, které říkají Červená Karkulka, žije se svými rodiči v domku u lesa na kraji vesnice. Je milá, hodná a přátelí se s různými zvířátky. Často navštěvuje s matkou a otcem babičku, která žije na druhé straně lesa.

Jednoho dne pošle babička přítele králíčka, aby zaběhl ke Karkulce pro léky a mléko. Matka nechce dovoli, ale nakonec se Karkluka sama vydá za babičkou. Jenže v lese je tolik rozptýlení…

Cestou jí potká zlý vlk, který se spikne s lišákem, aby Červenou Karkulku chytili a snědli. Když Karkulka přijde do babiččina domku, najde tam místo babičky převlečeného vlka. Karkulčini rodiče a taky zvířecí kamarádi přispěchají na pomoc a vše dobře skončí.

Zadní strana obálky 

Žánr: Pohádka

Země původu: NDR

Rok vzniku: 1962

Délka: 67 minut

Původní název: Rotkäppchen

Světová premiéra: 13. července 1962 – NDR

Režie: Götz Friedrich

Námět: bratři Grimmové

Scénář: Hans Rodenberg

Hudba: Gerhard Wohlgemuth

Kamera: Helmut Bergmann

Střih: Christel Röhl

Kostýmy: Walter Schulze-Mittendorf

Společnost: DEFA-Studio für Spielfilme / Deutsche Film – Gruppe "Berlin"

Hrají: Jochen Bley (králíček), Werner Dissel (vlk), Harald Engelmann (lišák), Blanche Kommerell (Červená Karkulka), Horst Kube (otec), Friedel Nowak (babička), Helga Raumer (matka), Ernst-Georg Schwill (medvěd), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: žádný