Hollywood Classic Entertainment – Život 5

Milovníkům neuvěřitelných záběrů a rozmanitosti přírody Hollywood Classic Entertainment za podpory časopisu Reflex nabídne ve čtvrtek 9. prosince 2010 za 99,- Kč poslední DVD dokumentárního cyklu BBC Život 5. Od tvůrců série Zázračná planeta.

Přes 3000 natáčecích dní po celém světě… Neuvěřitelné příběhy a dechberoucí záběry!

Objevte nekonečnou pestrost života na Zemi a ty nejvýstřednější taktiky přežití, které se u zvířat a rostlin vyvinuly. Tak vypadá evoluce v akci – jedinci pod extrémním tlakem musejí překonat nástrahy protivníků a prostředí a posunují tak hranice svého chování.

Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění! Neuvěřitelné příběhy a dechberoucí záběry!

DVD obsahuje další 2 díly:

Kapitoly 9. části 

9. Rostliny

 

Rostliny

 

 

 

 

Rodokmen rostlin je starý téměř půl miliardy let. V průběhu evoluce se u nich vyvinulo velké množství různých strategií, které jim umožňují přežít. Například borovice dlouhověká. Než doroste do obrovské velikosti, uplyne několik tisíc let. Za tu dobu vznikly a zanikly mnohé říše, přicházeli a odcházeli knížata, králové a prezidenti a více než jeden a půl milionkrát vyšlo a zapadlo slunce. Borovice dlouhověké jsou nejstaršími živými organizmy na Zemi. Bambusy jsou zase nejrychleji rostoucími rostlinami. Do plné výšky, to znamená do třiceti metrů, dorostou některé druhy za pouhých 90 dnů. Podobně jako zvířata i rostliny spolu neustále soupeří o zdroje potravy. Snaží se, aby předaly své geny potomstvu a bojují s predátory. Umějí se dobře maskovat a v některých případech i lovit.

 

Dramatické události rostlinného světa lze jen stěží postihnout pouhým okem. S dokonalou technologií je ale možné odhalit, jak masožravá mucholapka uvězní svou kořist, objevit dokonale propracovaný způsob břečťanových úchytů i spatřit raketový růst bambusu. 

 

Kapitoly 10. části 

 

10. Primáti

 

Primáti

 

 

 

 

Na scéně evoluce se v třetihorách objevila skupina savců, která nás zvláště přitahuje, protože do ní patříme i my. Jsou to primáti. Jejich přední končetiny, ruce, jsou schopné uchopit nejrůznější předměty. A oči umístěné v přední části obličeje blízko sebe dokážou přesně odhadnout vzdálenost. Obě tyto vlastnosti jsou základním předpokladem pro způsob života, který se vyvinul ve větvích stromů. Primáti jsou ze všech živočichů nejinteligentnější. Jsou schopni řešit složité problémy. Mají své vlastní představy a myšlenky. A navazují dlouhodobé rodinné a sociální vztahy. Možná nejdůležitější ze všeho je ale jejich schopnost zapamatovat si, co se během svého života naučili. V závěrečné epizodě našeho cyklu si ukážeme, jak se naši nejbližší příbuzní dokážou vypořádat se všemi úkoly a těžkostmi, které jim život přináší.

Primáti jsou výjimečně inteligentní a vynikají v řešení různých problémů, v komunikaci, používání nástrojů i v sociální souhře. Podívejte se na skupinu nížinných goril vedenou prastarým samcem, nahlédněte do života hulmanů i do drsných paviáních soubojů. 

Zadní strana obalu 

Žánr: Dokumentární

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2009 – 2010

Délka: 98 minut (48:27 + 48:54)  

Původní název: The Life

Režie: Simon Blakeney, Stephen Lyle

Produkce série: Martha Holmes

Vedoucí výroby: Michael Gunton

Produkce: Catherine McCarthy, Simon Blakeney, Tom Clarke, Rupert Barrington, Adam Chapman, Neil Lucas, Stephen Lyle, Patrick Morris

Hudba: George Fenton, Richard Fiocca, The Band for Life

Kamera: Simon Werry, Rod Clarke, Kevin Flay, Alistair MacEwen, Gavin Thurston, Doug Anderson, Barrie Britton, Doug Allen, Stephen de Vere, David Manton, Warwick Sloss, Keith Brust, Martyn Colbeck, Bob Cranston, Justine Evans, Tom Fitz, Richard Jones, Simon King, Richard Kirby, Justin Maguire, Jamie McPherson, Hugh Miller, Mark Payne-Gill, Michael Pitts, Rick Rosenthal, Peter Scoones, Tim Shepherd, Mark Yates

Střih: Andrew Chastney, Tim Coope, Martin Elsbury, Andy Netley

Společnost: British Broadcasting Corporation / Discovery Channel / SKAI / The Open University / RTI SPA / Arte

Hrají: David Attenborough (vypravěč)

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný