Amercom – Slečna Marplová 16 – Proč nepožádali Evanse?

A jsme na konci… Škoda, že se vydavatelství Amercom  nerozhodlo pokračovat v sérii Slečna Marplová dalšími díly jako ve svém „domovském" Polsku, ale třeba se dočkáme někdy vydání dalších dílů této novější série. Každopádně nám 4. března 2010 za 69,- Kč vychází prozatím poslední díl s názvem Proč nepožádali Evanse?

Slečna Marplová přijíždí na návštěvu k přítelkyni, jejíž syn Bobby se nedávno na pobřežních útesech stal svědkem posledních okamžiků jistého pana Pritcharda. Kamarádka z dětství, mladá lady Frankie Derwentová, Bobbyho přemluví, aby se sami pokusili rozřešit záhadné okolnosti mužovy smrti, což si ovšem slečna Marplová nemůže nechat ujít…

V jedné z hlavních rolí uvidíme pana Weasleyho, otce jedné z hvězd série o Harry Potterovi. Ostatně tuším, že i Bobby si v Potterovi zahrál. A další postavou je Monneypenny z Jamese Bonda nebo také sluha, který byl již v Nemesis. Vyšetřovatelem je Daziel, jako v jiném seriálu (mimochodem také starosta z „Dohola"). Prostě je v tomto díle celkem herecký výběr. Navíc máme celkem i dost shod v titulcích – mladé George a Jacka Savage hrají skuteční Savageové (i když jen podle příjmení).

Slova „Proč nepožádali Evanse?" nejsou ničím jiným, než posledními slovy pana Pritcharda. A já už mohu jenom dodat, že není Evans jako Evans…

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2008

Délka:  93 minut

Původní název: Why Didn’t They Ask Evans?

Režie: Nicholas Renton

Produkce: Karen Thrussell

Kamera: Gavin Finney BSC

Scénář: Patrick Barlow

Hudba: Dominik Scherrer

Hrají: Julia McKenzie (slečna Marplová), Sean Biggerstaff (Bobby Attfield), David Buchanan (John Carstairs), Siwan Morris (Florrie), Helen Lederer (Marjorie Attfield), Georgia Moffett (Frankie Derwent), Samantha Bond (Sylvia Savage), Richard Briers (Wilson), Freddie Fox (Tom Savage), Rik Mayall (Alec Nicholson), Hannah Murray (Dorothy Savage), Rafe Spall (Roger Bassington), Natalie Dormer (Moira Nicholson), Warren Clarke (kapitán Peters), Mark Williams (Claude Evans), Basher Savage (mladý George Savage), Sarah Ridgeway (mladá Sylvia), Rupert Savage (mladý Jack Savage)

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, anglicky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3