DVDcom – Muži v černém

Ti šťastnější si mohli v termínu kolem 21. května 2010 zakoupit v trafikách ve Zlaté edici v distribuci společnosti DVDCom zakoupit film Muži v černém. „Bitva agentů s vesmírným šmejdem“ právě začíná!

Agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) zatápějí mimozemským teroristům v nejúžasnější sci-fi komedii v celé galaxii. Muži v černém bojují s vesmírným švábem. Jejich cíl je jasný – najít ho a zlikvidovat.

Nejprve ve stručnosti něco k disku jako takovému. DVD je v digipackovém balení, celkem pěkně provedeném. Na obalu jako takovém není o distributorovi ani slovo. Proč? Protože se jedná o disk, který dal do prodeje přes DVDCom sám veliký Bonton. Nemyslím to tentokráte ironicky, protože disk je na svou cenu alespoň ve slušném balení, a i když neobsahuje bonusy, neobsahuje zároveň ani 50 otravných upozornění, že normální je (ne)krást, pouze krátké sdělení před filmem jako takovým, a ani 50 reklam na další výdobytky DVDčkového průmyslu. A proč ta poznámka o šťastnějších v úvodu? Protože tenhle film byl celkem velice rychle rozebrán – narozdíl od jiných filmů z této edice. Ale naštěstí se ještě stále najdou trafiky, kde ho mají.

A co dodat k filmu, který už běžel i několikrát v televizi… Agent K přijde o svého parťáka, takže si musí najít náhradu. James Edwards je policista, kterému pravidla moc neříkají. Právě jeho si K vybere za svého parťáka. Pozve ho do centrály MVČ na konkurz na nového agenta a z Jamese Edwardse se stane agent J. Celý film se točí kolem nelegálního přistání mimozemského plavidla, ve kterém přiletěl na planetu šváb a má jediný cíl – za každou cenu se dostat ke galaxii. Tu má u sebe arquilianský princ, který se skrývá na Zemi…

Žánr: sci-fi/komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 1997

Délka:  98 minut

Původní název: Men In Black

Režie: Barry Sonnenfeld

Produkce: Walter E. Parkes, Laurie MacDonald

Kamera: Peter Man ASC

Scénář: Ed Solomon

Hudba: Danny Elfman

Hrají: Tommy Lee Jones („K“), Will Smith („J“), Linda Fiorentino (Laurel), Vincent D’Onofrio (Edgar), Rip Torn (Zed), Tony Shalhoub (Jeebs), Siobhan Fallon (Beatrice), Mike Nussbaum (Rosenberg), Jon Gries (řidič), Sergio Calderon (Jose), Carel Struycken (Arquilian), Fredric Lane (agent Janus), Richard Hamilton („D“), Kent Faulcon (policista Jake Jensen), John Alexander (Mikey), Keith Campbell (Perp), Ken Thorley (pracovník „Zap-em“), Patrick Breen (pan Redgick), Becky Ann Baker (paní Redgicková), Sean Whalen (pasová kontrola), Harsh Nayyar (prodavač novin), Michael Willis (policista v márnici), Willie C. Carpenter (policejní inspektor), Peter Linari (řidič tahače), David Cross (obsluha v márnici), Charles C. Stevenson, Jr. (agent „B“), Boris Leskin (kuchař), Steve Rankin a Andy Prosky (agenti INS), Michael Goldfinger (seržant NYPD), Alpheus Merchant (ochranka), Norma Jean Groh (paní Edelsonová), Bernard Gilkey (hráč baseballu), Sean Plummer a Michael Kaliski (mimozemšťané z prvního kontaktu), Richard Arthur (mimozemšťan z druhého prvního kontaktu), Debbie Lee Carrington (mimozemšťan – táta), Verne Troyer (mimozemšťan – syn), Mykal Wayne Williams (vyděšený muž)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, DS česky, maďarsky, polsky

Titulky: české, anglické, bulharské, chorvatské, maďarské, polské, rumunské, slovinské

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 1,85:1