PB Publishing – Růžový panter znovu zasahuje

Vydavatelství PB Publishing nabídne v pondělí 20. prosince 2010 za 77,- Kč již třetí díl sběratelské edice Růžový panter znovu zasahuje. Geniální nešika a mistr nápadných převleků se vrací, aby znovu zaútočil na vaše bránice, nezabrání mu v tom ani desítky nájemných vrahů.

Peter Sellers je „na vrcholu sil" (Cue) jako proslulý smolař a magnet na nehody, ztělesněný v postavě inspektora Clouseaua. Ve filmu Růžový panter znovu zasahuje nalezneme několik z jeho nejexotičtějších převleků, „divoce zábavné karate souboje" (Time) s tajemným Catem (Burt Kwouk) a pletichy spřádané nebezpečnou a sexy ruskou špionkou (Lesley-Anne Downová).

 

Nekompetentní Clouseau si zahrává s příčetností bývalého vrchního inspektora Dreyfuse, který pološílený velí ničivé zbrani a hrozí celému světu zkázou. A jeho jediný požadavek? Clouseauova smrt! Avšak Clouseaův úhlavní nepřítel Dreyfus má smůlu, protože jím najati zabijáci selhávají a inspektor jim uniká – a to přestože je schopný zakopnout i o vlastní nohu.

 

Vrchní inspektor Clouseau se proslavil řadou úspěchů při vyšetřování komplikovaných případů, zejména několika krádeží Růžového pantera, jednoho z největších diamantů světa, charakteristického kazem ve tvaru pantera při skoku. Tentokrát však není jeho cílem žádný drahokam, ale záchrana lidstva před bývalým inspektorem Dreyfusem, jehož Clouseau přivedl do blázince. Pro ně oba není svět dost veliký.

 

Dreyfusův psychiatr sice dělá, co může, a když se už už zdá, že nebožák je definitivně vyléčen, stačí jedno jediné setkání a všechno se zřítí jako domeček z karet. Po svém propuštění Dreyfus organizuje zločineckou badu. Může se někdo divit, že se rozhodl tuhle neudržitelnou situaci jednou provždy vyřešit? A jeho plán, jak se zbavit nenáviděného soka, je – jak jinak – ďábelsky geniální!

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Unesl profesora Fassbendera, s jehož pomocí sestrojil ničivou laserovou zbraň. A žádá Clouseaův život, jinak s její pomocí zničí celý svět. Na důkaz, že svou hrozbu myslí vážně, nechá zmizet budovu OSN. Státy celého světa začnou soupeřit o Clouseaovo dopadení. Dvacet zemí vyšle své přední zabijáky na mnichovskou pouť, kam Clouseau odjel pátrat. Mají jediný úkol, zabít jej…

Obrazovka z DVD 

Obrazovka z DVD 

Ale zpropadené štěstí chrání Clouseaua tak dobře, že ani jeden ze zabijáků, kteří byli najati, aby ho zabili, to nemůže zvládnout.

Žánr: Komedie / Krimi

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 1976

Délka: 100 minut (1:39:08)

Původní název: The Pink Panther Strikes Again

Světová premiéra: 16. prosince 1976 – Velká Británie, Londýn

Kinopremiéra v ČR: 24. května 2007

Režie: Blake Edwards

Scénář: Blake Edwards, Frank Waldman

Produkce: Blake Edwards, Tony Adams

Hudba: Henry Mancini

Kamera: Harry Waxman

Střih: Alan Jones

Společnost: Amjo Productions

Natáčeno: Bavaria, SRN / Château d’Anet, Anet, Eure-et-Loir, Francie / Navan, County Meath, Irsko / New York City, New York, USA / Paříž, Francie / Shepperton Studios, Shepperton, Surrey, Velká Británie

Hrají: Peter Sellers (šéfinspektor Jacques Clouseau), Herbert Lom (Charles Dreyfus), Lesley-Anne Down (Olga Bariosova), Burt Kwouk (Cato Fong), Colin Blakely (Alec Drummond), Leonard Rossiter (vrchní inspektor Quinlan), André Maranne (François), Byron Kane (státní sekretář), Dick Crockett (prezident), Richard Vernon (Fassbender), Briony McRoberts (Margo Fassbenderová), Dudley Sutton (McClaren), Hal Galili (Danny Salvo), Robert Beatty (admirál), Bob Sherman (agent C.I.A.), Phil Brown (senátor Virginie), Jerry Stovin (pobočník), Paul Maxwell (ředitel C.I.A.), Michael Robbins (Jarvis), Vanda Godsell (paní Leverlillyová), Norman Mitchell (pan Bullock), Patsy Smart (paní Japonica), Tony Sympson (pan Shork), George Leech (pan Stutterstutt), Deep Roy (italský nájemný vrah), Geoffrey Bayldon (Dr. Claude Duval), Anthony Chinn (Benson, čínský nájemný vrah), Omar Sharif (egyptský nájemný vrah), Ivan Hunte (hráč na piano), Josh Little (bubeník), Joe Sampson (basista), Gordon Hunte (kytarista), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky, 2.0 maďarsky

Dabing AB Barrandov, S PRO ALFA pro WHV a TV Nova

Titulky: česky, maďarsky, rumunsky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: žádný