Filmexport Home Video – 3x válečný film 1

Po obhlídce aktuální nabídky a prostudování upoutávek využijme chvil, kdy klesá počet aktuálních titulů, a opět se podívejme, co přijde. Recyklace titulů Filmexport Home Video by měla pokračovat i v novém roce, v úterý 4. ledna 2011 byl za 149,- Kč plánován další balík, inzerovaný jako 3x válečný a poválečný film 1, ovšem dostupný obal uvádí název pouze 3x válečný film 1. a na pulty dorazilo se zpožděním ve středu 5. ledna 2011.

V první várce budou film:  

Uloupená hranice 

Děj nás zavede do Krušnohorského pohraničí. Píše se podzim 1938 a čeští obyvatelé musí opustit své domovy. Příběh ukazuje problematiku smíšené česko-německé rodiny. Dcera Anna s matkou se cítí jako Češky, ale syn Hans je fanaticky oddán německým cílům. Němci připravují útok proti Čechům. Po vyhlášení mobilizace se situace vyhrotí a dochází k boji. Hans neváhá střílet na vlastní sestru, která stojí na straně Čechů. Vyráží do boje proti Čechům s henleinovci, přestože jeden z nich mu zastřelil matku. Zoufalý otec se ze žalu oběsil. Následně Hans umírá v přestřelce u četnické stanice. Četníci se s armádou ubrání útočníkům, ale musí na vyšší rozkaz opustit domovy. Všichni odcházejí s trpkostí, ale věří, že se jednoho dne opět vrátí. 

Němá barikáda 

Drama z památných květnových dnů roku 1945 líčené na pozadí příběhů několika holešovických občanů, kteří se aktivně zapojují do posledních bojů II. světové války v Praze. Německá vojska se snaží urychleně opustit město, a to si rychle přivyká pocitu znovu nabyté svobody. O to tragičtější je poznání, že ku Praze se blíží zbytky tankové divize, která se chystá k poslednímu zoufalému úderu. 

Tanková brigáda 

Film vypráví o 1. čs. samostatné tankové brigádě, která se po boku Sovětské armády probojovala k československé hranici, účastnila se dukelské operace, obtížným zimním postupem přešla územím Slovenska a úspěšně se podílela na osvobození Ostravy. Přes značnou tendenčnost poplatnou době svého vzniku film nabízí perfektně zpracované bojové scény a dnes již unikátní pohled na autentickou bojovou techniku.

Detaily viz příslušné odkazy.  

Zadní strana balení