Amercom – Kosmos 2

Nový rok je pryč a na stáncích je možné od 3. ledna 2011 zakoupit další DVD s přiloženým časopisem z vydavatelství Amercom z řady Kosmos. Druhý disk je k mání za cenu 49,- Kč a najdeme zde opět jeden dokument – Cesty do vesmíru: Tuláci po hvězdách.

Výpravy do dalekého vesmíru už dlouhá léta podněcují představivost nejen autorů vědeckofantastických románů či filmů, současné technické možnosti nám však neumožňují ani v omezené míře uskutečnit naše sny o cestách ke hvězdám. Mohou tento stav změnit nové technologie, na nichž nyní vědci pracují? Jak bude vypadat kosmická loď poháněná plachtami, do nichž se bude opírat sluneční vítr? Je možné využít k pohonu meziplanetární lodi laserové paprsky či termojadernou fúzi? A vydrželi by vůbec astronauti útrapy a obtíže spojené s neobyčejně dlouhou cestou?

 

Obálka přiloženého časopisu

U DVD je přiložen časopis, má 24 stran a obsah se točí právě kolem cestování do vesmíru a vesmírem, včetně informací o letu Čechoslováka do vesmíru (ano, jde o Vladimíra Remka). A jako bonus je navíc přiložena mapa Sluneční soustavy (rozměry cca. 96x67cm).

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Délka: 43 minut

Zvuk: stereo český, anglický, polský (lektor)

Titulky: české, polské