North Video – 27 divů světa – disk 4

I když překvapivě North Video na vlastním webu titul neuvádí, v poskytnutém plánu i podkladech je na sobotu 8. ledna 2011 uvedeno pokračování cyklu 27 divů světa, disk 4, ke koupi by mělo opět být za 69,- Kč. Tato fascinující výprava za poznáním a dobrodružstvím se podle čerstvě získaných informací hodně špatně shání třeba i v Praze, u nás v pohraničí ani nemluvě…   

Poznejte s námi fascinující svět přírody, která si mnohá tajemství dosud žárlivě střeží. Vydejte se s námi na nevšední výpravu za poznáním a pokusme se společně pochopit některé ze zdánlivě nevysvětlitelných divů světa v jedinečném dokumentu, jehož 27 kapitol vám nabízíme na 9 DVD.

 

Orangutani – děti lesa 

Orangutani byli považováni ua tajemné bytosti a stále zůstávají nejméně prozkoumanými tvory. Dnes jsou na prahu vyhynutí – ve volné přírodě přežívá jen asi 40 000 jedinců. Jejich domovské deštné pralesy mizí a z mláďat se často stávají domácí mazlíčci.  

Svět skrytých afrických živočichů 

"Filmovými hvězdami" Afriky jsou především velcí živočichové. Jsou jistě úžasní, ale když se podíváme pozorněji, spatříme i docela malé, nenápadné tvory, kteří se bez nadsázky dají označit za pravé vládce černého kontinentu.  

Australské vnitrozemí 

Bílí osadníci se zde usídlili teprve před sto lety a vše tu dodnes připomíná první průkopníky, kteří si zdejší drsný kraj podrobili. Poštovní letadlo sem zaletí jedenkrát do týdne a je to také jediný kontakt se světem. Jak chutná život zdejších farmářů? 

Zadní strana obálky 

Žánr: Dokument

Rok vzniku: 1990

Původní název: World of Discovery 

Společnost: ABC / Kane Productions International 

Údaje o DVD neznámé:

Délka: cca 150 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné 

Obraz: barevný 4:3

Bonus: