Hollywood Classic Entertainment – Centurion

Hollywood Classic Entertainment přináší další digipackové balení FilmPremiéra, v úterý 11. ledna 2011 by to (snad tentokrát opravdu) za 99,- Kč měl být Centurion. Bojuj nebo zemři!

Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta ke Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů.

Varianta vnitřní strany obalu

Potisk DVD

Varianta vnitřní strany obalu

Centurion Quintus, který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou legií pod vedením generála Virila, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona.

Situace se ovšem vyvine jinak. V okamžiku, kdy se ocitnou na neznámém území, je Virilius zajat a Quintus stojí tváří v tvář nesplnitelnému úkolu – osvobodit generála a dovést hrstku zbylých vojáků zpět do bezpečí římských hranic. Piktové, kteří houževnatě brání své území, se jim v tom snaží všemožně zabránit.

Krvavý thriller o boji hrstky mužů na život a na smrt, který nemůže skončit happyendem…

Neil Marshall se inspiroval legendou o římské Deváté legii, která ve 2. století n. l. zmizela beze stop v Kaledonských horách v severním Skotsku, obývaných kmenem divokých Piktů. Režisér podle vlastních slov nechtěl v této dodnes nevyřešené záhadě hledat nadpřirozené úkazy, spíše ve fantazii dotvořil možný obraz toho, co se tenkrát mohlo stát.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Kolem 65 procent: „Historická“ řezničina se spoustou umělé krve a usekaných končetin aneb jak se v Británii ztratila 9. legie Římanů. Ze 3000 mužů nepřežil skoro nikdo… Fakt, že se tam hodinu a půl vlastně nic neděje, při sledování v nejmenším nevadí, ale v podstatě tam není nic, kvůli čemu by bylo možné pustit si to znovu. Takže si užijte charismatických herců, rozkošných divoženek, drsných hlášek, ostrého tempa, potoků červené barvy a otevřených mozkoven, se skutečnou historií a logikou to nemá nic společného.

Zadní strana obalu

Žánr: Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Thriller / Válečný

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2010

Délka: 94 minut (1:33:30)

Původní název: Centurion

Světová premiéra: 12. února 2010 – Německo (European Film Market)

Režie: Neil Marshall

Scénář: Neil Marshall

Produkce: Christian Colson, Robert Jones, Ivana Mackinnon, Diarmuid McKeown, Andy Stebbing

Hudba: Ilan Eshkeri

Kamera: Sam McCurdy

Střih: Chris Gill

Kostýmy: Keith Madden

Společnost: Pathé Pictures International-Productions / UK Film Council / Warner Bros. Pictures / Canal+ / CinéCinéma / Celador Films

Natáčeno: Alice Holt Forest, Hampshire, Velká Británie / Badenoch and Strathspey, Highland, Skotsko, Velká Británie / Cairngorm Mountains, Highland, Skotsko, Velká Británie / Ealing Studios, Ealing, Londýn, Velká Británie / Glenfeshie Estate, Kincraig, Highland, Skotsko, Velká Británie / Hurtwood Forest, Surrey, Velká Británie / Shepperton Studios, Shepperton, Surrey, Velká Británie / Surrey, Velká Británie

Hrají: Michael Fassbender (centurion Quintus Dias), Andreas Wisniewski (velitel Gratus), Dave Legeno (Vortix), Axelle Carolyn (Aeron), Dominic West (generál Titus Flavius Virilus), Noel Clarke (Macros), JJ Feild (Thax), Lee Ross (Septus), David Morrissey (Bothos), Simon Chadwick (Carlisleův posel), Ulrich Thomsen (Gorlacon), Ryan Atkinson (Gorlaconův syn), Paul Freeman (guvernér Julius Agricola), Olga Kurylenko (Etain), Jake Maskall (římský důstojník Argos), Eoin Macken (Achivir), Dermot Keaney (Piktský lovec), Liam Cunningham (Brick), Dhaffer L’Abidine (bojovník), Dimitri Leonidas (Leonidas), Riz Ahmed (Tarak), Imogen Poots (Arianne), Dylan Brown (římská stráž), Rachael Stirling (Druzilla), Michael Carter (generál Antoninus), Tom Mannion (generál Tesio), Peter Guinness (generál Cassius), James Currie (Maximus), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1)

Bonus: film o filmu (3:52), upoutávka (2:03)

Bonusy

Film o filmu