Bontonfilm – Kawasakiho růže

I když se nám do pátečních termínů pokorně vrací FEX, českých filmů je stále v nabídce jako šafránu. Občasnou kapkou přispěje Bontonfilm, chystá například ve středu 12. ledna 2011 za 99,- Kč zánovní titul Kawasakiho růže. Za každou lží se skrývá pravda a za ní pravda ještě hlubší.

Kdo může posuzovat minulé viny? Kdo je může odpouštět? Může jim čas obrousit hrany? Nebo pokání, jímž se viníci posléze pokusí spasit?

 

Drama Jana Hřebejka podle Cenou Sazky oceněného scénáře Petra Jarchovského vytváří spletitý řetězec podobných otázek a nabízí celou škálu často protichůdných odpovědí. Středobod příběhu tvoří postava renomovaného psychiatra, morální autority, který má u příležitosti výročí založení republiky získat významné státní ocenění. Právě připravovaný slavnostní akt se stane katalyzátorem událostí, které na povrch vyplaví hříchy minulosti, jež mu můžou zlomit vaz.

 

"Na začátku filmu padne závažné obvinění. Zeť, který žárlí na svého tchána, ho nařkne z udavačství. Nevidíme, zda je obvinění oprávněné nebo není. A pokud ano, zda se vše odehrálo způsobem, jakým je to prezentováno. Sledujeme informaci, která se na počátku jeví jako pomluva a hřích, který se odehrál v minulosti, a začíná postupně měnit životy lidí a vytvářet paradoxní situace. Pozorujeme jednotlivé postavy, jak na toto obvinění reagují, hájí ho nebo zpochybňují. Jednoznačnost, ke které divák během děje dospěje, se snažíme prohloubit zobrazením charakterů postav a jejich životů. Pro mě je tento film žánrově nejbližší filmu Musíme si pomáhat. A sice v tom smyslu, že sledujeme postavy a měníme na ně názor a s postupujícím dějem prohlubujeme znalost charakteru jednotlivých postav," říká režisér Jan Hřebejk.

Přes 70 procent: Kdo byl zrádce a kdo hrdina?

Žánr: Drama

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2009

Délka: 95 minut

Kinopremiéra v ČR: 21. prosince 2009

Režie: Jan Hřebejk

Druhá režie: David Jančar

Námět: Petr Jarchovský, Jan Hřebejk

Scénář: Petr Jarchovský

Produkce: Ludvík Mareček, Rudolf Biermann, Tomáš Hoffman

Výprava: Milan Býček

Hudba: Aleš Březina

Kamera: Martin Šácha

Druhá kamera: Petr Kožušník

Asistent kamery: Stanislav Valeš

Střih: Vladimír Barák

Kostýmy: Katarina Bieliková

Masky: Zdeněk Klika

Zvuk: Michal Holubec

Výtvarník: Jiří Straka

Architekt: Milan Býček, Karel Křivka

Společnost: In Film Praha / Infinity Prague

Natáčeno: Praha, Česká republika / Göteborg, Švédsko

Hrají: Lenka Vlasáková (Lucie), Daniela Kolářová (Jana, matka Lucie), Martin Huba (Pavel, otec Lucie), Milan Mikulčík (Luděk, manžel Lucie), Antonín Kratochvíl (Bořek, výtvarník), Petra Hřebíčková (Radka, TV reportérka), Ladislav Chudík (Kafka, vyšetřovatel), Anna Šimonová (Bára, dcera Lucie), Martin Schulz (Kristián, televizní redaktor), Isao Onoda (pan Kawasaki), Ladislav Smoček (Dr. Pešek), Vladimír Kulhavý (primář), Josef Pařenica (dr. Šíma), Jan Urban (řečník), Zuzana Šavrdová (Kafková), Gambold Dalajn (léčitel), Zuzana Jakerson, Minka Jakerson, Vladimír Stočes, Katarina Anderson, Gabriella Ortiz, Saraya Kent, Johan Bergström, Tuve Gisselgard, Linus Gisselgard, Petr Kožušník, a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: 

Obraz: barevný 16:9 

Bonus: